З 1 квітня до 18 травня 2022 р. НІКЗ «Чигирин» проводив відкритий конкурс малюнків «Боротьба за незалежність України: минуле і сьогодення», присвячений історичним традиціям боротьби та подіям сучасності. Конкурс проходив онлайн. Роботи надсилались у цифровому форматі. Усього на конкурс подали 92 малюнки. Серед учасників – учні чигиринських шкіл, образотворчого класу Чигиринської музичної школи, юні художниці з Умані та Одеси. Конкурсна комісія визначила переможців конкурсу у трьох вікових категоріях.
Читати далі: Підсумки конкурсу малюнків «Боротьба за незалежність України: минуле і сьогодення»
Нова експозиція, дитячі музейні куточки, нові виставки, участь в десятках конференцій та інших заходах, в т.ч. і онлайн, бо ж другий рік карантин - таким був цей рік для нас. Тож вже традиційно хочемо згадати та поділитися з вами тим, що відбувалося у Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» протягом 2021 р. Цього року музеї та екскурсійні об’єкти заповідника відвідало 100793 особи, для яких проведено 3486 екскурсій. Проведено 3 музейні дні у школах Чигиринської ТГ. Для учнівської молоді проведено 49 занять та лекцій та 7 майстер-класів у «Творчій музейній майстерні». За минулий рік фондова колекція заповідника поповнилася на 905 предметів. І сьогодні у фондах заповідника налічується 44035 предметів. В 2021 р. наукові співробітники заповідника підготували 81 повідомлення на 32 науково-практичні конференції, круглі столи. Підготовлено 67 наукових та історичних довідок. Взяли участь у 25 науково-практичних конференціях, семінарах та круглих столах, з них - 7 міжнародних. Багато конференцій було проведено у форматі онлайн, що вже стало для нас майже звичним.
3 грудня 2021 р. у музеї Богдана Хмельницького розпочала роботу тимчасова виставка «Образ козака у народному малярстві» (сучасна народна картина з фондів НІКЗ «Чигирин»).
Народна картина – неповторне і самобутнє явище української культури. Упродовж століть народні майстри зображали краєвиди українського села, життя та побут українців, шановані в народі образи героїв. І в наш час самодіяльні та професійні художники, спираючись на давні мистецькі традиції, створюють нові цікаві зразки народної картини. Козацька тематика є улюбленою для багатьох сучасних митців.
13 жовтня 2021 р. в Медведівському краєзнавчому музеї НІКЗ «Чигирин» (с. Медведівка, Черкаська обл.) відбулася презентація проєкту «Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних». Проєкт реалізується Благодійним фондом соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» в партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» в рамках програми «Інноваційний культурний продукт» за підтримки Українського культурного фонду.
Читати далі: Презентація проєкту «СТВОРЕННЯ ЕКСПОЗИЦІЇ «ХОЛОДНИЙ ЯР – ЗЕМЛЯ ВІЛЬНИХ»»
5 жовтня 2021 р. в Чигиринському археологічному музеї НІКЗ «Чигирин» відбулася презентація проєкту «Музей дітям – діти музею». Проєкт реалізується Благодійним фондом соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» в партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» в рамках партнерської програми «Діти культури» (за підтримки Українського культурного фонду та ГО «Ґараж Ґенґ»). Унікальність проєкту в тому, що до нього причетні дуже багато людей – друзів, колег, однодумців з усіх куточків України та зі США і Канади. Його реалізація почалася ще минулого року зі збору коштів на платформі Спільнокошт, що було однією з умов програми «Діти культури». Завдяки 159 доброчинцям було зібрано 60 287 гривен, що дало змогу взяти участь у конкурсній програмі Українського культурного фонду та отримати грант.