Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

500 років Чигирину

e-mail Друк

Особливе місце в історії України належить Чигирину - першій столиці козацької держави. Місто привертає увагу багатьох дослідників, які відкривають все нові сторінки в його минулому.

В 2012 році відбувається важлива подія – місту виповнюється 500 років. Ця дата співпадає ще з однією не менш важливою – 100 років, як у світ вийшла перша листівка із зображеннями Чигирина поч. ХХст. видання Міхаеля Сквірського.

В середині 90-х рр. ХІХ ст. в книгарнях, кіосках і на лотках з’явилась новинка, що викликала значний інтерес серед населення. У продаж надійшли поштові картки, на яких були видрукувані види різних міст України. Видавались вони на той період цілими серіями, в які, як правило, включались зображення центральних вулиць і майданів, архітектурних ансамблів (палаців, садиб, фортець, монастирів) головних соборів, церков та інших культових споруд. Оскільки замовлення на видання приймались і від приватних осіб, то кожен бажаючий міг замовити цілу серію або окрему листівку із зображенням власного будинку, книгарні, контори, улюбленого місця. Власники цих книгарень були відомими видавцями листівок, і зображення вивісок і вітрин книгарні виконували роль своєрідної реклами їхньої продукції. В Чигирині таким замовником був Міхаель Сквірський – власник магазину фотографічного книжкового та письмового приладдя. Цим виданням було підготовлено до друку близько 50 різновидів листівок із зображенням вулиць, площ, церков нашого міста, Замкової гори та Суботова.

Протягом усієї історії існування листівка зазнала численних видозмін, але, попри це, залишилась актуальною до нашого часу. Окрім свого прямого призначення вона завжди була предметом колекціонування. Завдяки наполегливій праці наукових працівників Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» із п’ятдесяти відомих – двадцять дві поповнили фондову збірку закладу. Найцікавіші зображення увійшли до даного слайд-шоу.

Харченко Л.І.,
молодший науковий співробітник

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!