Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

До 100-річчя О.А.Найди

e-mail Друк

25 травня 2018 р. виповнюється 100 років з дня народження Олександра Андрійовича Найди – людини, що більшу частину свого життя присвятила вивченню, збереженню та популяризації історичної, культурної та природної спадщини Чигиринщини.

За його сприяння було значно зменшено площі вирубок деревини та насаджено нові. Проведено роботи по збереженню 1000-літнього дуба Максима Залізняка. Він склав детальну карту Холодноярського лісу та унікальну схему розташування основних історичних, природних, археологічних та інших об’єктів краю.

За його участі та при безпосередньому керівництві у Холодноярському лісовому масиві було встановлено понад 30 пам’ятних знаків на місцях визначних подій, а біля Креселецького лісництва бюст Великого Кобзаря.

Олександр Андрійович досліджував маловідомі сторінки історії козаччини, Коліївщини, визвольні змагання в Холодному Яру на початку ХХ ст., історію та природу Замкової гори, Холодного Яру, Чигиринського лісу. Сучасники називали його хранителем і легендою Холодного яру, а відвідувачі «народним» екскурсоводом. Він – «Заслужений лісовод УРСР», «Почесний член Українського товариства охорони пам’яток історії та культури». Перебуваючи на заслуженому відпочинку Олександр Андрійович часто зустрічався з молоддю, бував в трудових колективах району, розповідаючи про історію Чигиринщини, її героїчне минуле.

Помер Олександр Андрійович на вісімдесятому році життя і був похований на головній алеї цвинтаря м. Чигирин. Завзятий лісівник, великий шанувальник історії, патріот своєї Батьківщини залишив добрий слід на землі. З 2016 р. одну з вулиць м. Чигирин перейменовано на честь Олександра Найди.

Наталія Чигирик,

екскурсовод відділу "Резиденція Б.Хмельницького"

 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!