Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

У музеї Б. Хмельницького відкрилася виставка «ДЕРЖАВА, ВИБОРЕНА ВОГНЕМ І МЕЧЕМ»

e-mail Друк

26 червня 2018 р. в музеї Богдана Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відбулося урочисте відкриття виставки «ДЕРЖАВА, ВИБОРЕНА ВОГНЕМ І МЕЧЕМ», яка присвячена 370-й річниці початку Національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького та створенню Української козацької держави.

Це великий за обсягом та складний концептуально виставковий проект є результатом співпраці двох козацьких заповідників – Національного заповідника «Хортиця» і Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Концепція виставки розроблена відділом науково-експозиційної роботи НЗ «Хортиця» під керівництвом кандидата філософських наук Світлани Копилової. На виставці експонується 436 музейних предметів (з фондів НЗ «Хортиця»), які відображають ті буремні події, що відбулись на теренах України в сер. XVII ст.

За словами генерального директора НЗ «Хортиця» Максима Остапенка, «місією цього проекту є об’єднання національних заповідників у єдиний музейний простір для популяризації тієї культурної спадщини, що в них зберігається».

Для всіх присутніх презентувала виставку завідуюча відділом науково-експозиційної роботи НЗ «Хортиця» Світлана Копилова. Експозиція побудована за допомогою музейно-образного методу і складається з трьох розділів: «Смерч» - присвячений подіям літа 1648 р., коли територія від Новгорода-Сіверського до Поділля та Східної Волині була охоплена війною; «Портретна кімната» - присвячена битві під Берестечком 1651 р. – одній з найбільших і найжахливіших в історії Національно-визвольної війни та «Держава, виборена вогнем і мечем», що присвячений становленню української державності.

Висловлюємо щиру вдячність співробітникам НЗ «Хортиця», які взяли участь у підготовці, організації та створені експозиції цієї масштабної виставки: генеральному директору Максиму Остапенку, завідуючій відділом науково-експозиційної роботи Світлані Копиловій, старшому науковому співробітнику Наталії Чергік, науковому співробітнику Анастасії Василенко, науковому співробітнику Ганні Кібко, старшому науковому співробітникові Андрію Денисенку, реставратору Дмитру Гришку, інженеру Юрію Олійнику та техніку Василю Палійчуку та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Запрошуємо жителів Чигирина та гостей нашого міста відвідати виставку «ДЕРЖАВА, ВИБОРЕНА ВОГНЕМ І МЕЧЕМ» і дізнатися більше про ті події, які відбувалися в середині XVII ст. та були важливі для всієї України.


 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!