Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Запрошуємо відвідати виставки

e-mail Друк

26 лютого 2021 р. у музеї Богдана Хмельницького презентовано тимчасові виставки, одна з яких «…Хотілось побачити, де він “отой Чигирин”…», присвячена родині Косачів та їхньому зв’язку з Чигиринщиною. Виставку представила учений секретар НІКЗ «Чигирин» Яніна Діденко, що займалась дослідженням даної теми.

Виставка «Сорочку мати вишила мені…» присвячена унікальному явищу української культури і побуту – вишитій сорочці. Тут експонуються чоловічі, жіночі і дитячі сорочки кінця ХІХ – початку ХХ ст., що зберігаються у фондах НІКЗ «Чигирин».

На виставці можна побачити сорочки з традиційною українською вишивкою, які є найдавнішими. Основною відмінністю цих сорочок є колір і техніка вишивки: вишивали білими нитками у техніці виколювання, вирізування, набирування, мережка, гладь. Але більша частина сорочок, представлених на виставці, вишиті «хрестиком» кольоровими нитками, переважно червоними і чорними (цю техніку ще називають «брокарівською»). Даний стиль стає популярним з середини ХІХ ст. і витісняє вишивку «білим по білому».

Окремий експозиційний комплекс – сучасні чоловічі і жіночі сорочки, виготовлені в майстерні Ольги Мартинової, Заслуженого майстра народної творчості України.


 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!