Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

«Етнічна палітра Закарпаття»

e-mail Друк

15 червня в музеї Богдана Хмельницького відбулося відкриття виставки «Етнічна палітра Закарпаття в музейних збірках Ужгородського скансену». Ця виставка є результатом двосторонньої угоди між Закарпатським музеєм народної архітектури та побуту і Національним історико-культурним заповідником «Чигирин».

На відкритті були присутні гості із Закарпаття – директор КЗ «Закарпатський музей народної архітектури та побуту» Коцан В.В., заступниця директора з науково-освітньої роботи Мегела М.І., завідувачка відділу експозиції та науково-дослідної роботи Симкович В.І., завідувач відділу фондів Рачкулинець Т.Ю. Про ідею виставки розповів директор Закарпатського музею п. Василь Коцан. За його словами, подібні виставки неодноразово презентувались в багатьох містах Західної України та за кордоном, і особливо приємно представити її на Наддніпрянщині.

Сьогодні Закарпатський музей народної архітектури та побуту є скарбницею історії та матеріальної культури, а експонати виступають носіями інформації про історію та побут населення краю.

На виставці представлені комплекти традиційного жіночого та чоловічого народного вбрання гуцулів, бойків, лемків, долинян, угорців і румунів Закарпаття. Доповненням до них є інформативні, ілюстровані банери, тканини інтер’єрного призначення, керамічні та бондарні вироби. В сукупності вони відображають життя, побут, своєрідну традиційну культуру населення та етнічних груп, що проживають на території Закарпаття.

Гості мали змогу познайомитися і з традиційною культурою Чигиринщини, зокрема співочою. Гостей та всіх присутніх привітав фольклорно-обрядовий ансамбль «Козачка».


На завершення заходу заступниця директора з науково-освітньої роботи пані Мар’яна Мегела провела екскурсію по експозиції виставки.

Тож протягом наступного місяця всі бажаючі можуть побачити частинку Закарпаття в музеї Б. Хмельницького.

А згодом жителі Закарпаття зможуть познайомитися з творчістю талановитого майстра-гончаря, співробітника НІКЗ «Чигирин» Євгена Поступайла, виставка виробів якого буде експонуватися у м. Ужгород.

Олена Трощинська, молодший науковий співробітник

 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!