Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

«Музей дітям – діти музею»

e-mail Друк

Благодійний фонд соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» в партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» в рамках програми «Діти культури» розпочинає реалізацію проєкту «Музей дітям – діти музею» за підтримки Українського культурного фонду та ГО «Гараж Генг». Унікальність цього проєкту в тому, що до нього причетні дуже багато людей – наших друзів, колег, однодумців з усіх куточків України, адже ми почали його реалізацію ще минулого року. Збір коштів на платформі Спільнокошт був однією з умов програми «Діти культури». Завдяки 159 доброчинцям було зібрано 60 287 гривен, що дало змогу нашому проєкту взяти участь у конкурсній програмі. Далі була заявка на Український культурний фонд, кілька етапів відбору та переговорна процедура. Ми успішно подолати всі ці етапи та підписали грантову угоду з УКФ.

«Музей дітям – діти музею» – проєкт про дітей, для дітей і разом з дітьми. Він передбачає залучення дітей Чигиринщини до створення дитячих музейних видань та ігор, присвячених культурній спадщині краю (на основі дитячих малюнків). Крім того, за участі дітей, заплановано створення дитячих куточків в музеях Чигиринщини (Резиденція Богдана Хмельницького та археологічний музей у Чигирині, Суботівський історичний музей, Медведівський краєзнавчий музей). Саме там будуть представлені нові видання та ігри.

В 2017 р. члени команди проєкту брали участь у створенні Дитячого музейного простору в музеї Б. Хмельницького в Чигирині. Він став місцем для гри, пізнання та творчості, де проводяться майстер-класи та виставки дитячої творчості, проходять нагородження переможців дитячих конкурсів.

Масштабування Дитячого музейного простору на усі музеї Чигиринщини дозволить сформувати образ приязних музеїв, сприятиме популяризації пам’яток серед дітей, формуванню дбайливого та відповідального ставлення до них. Про новини проєкту ви можете дізнатися на офіційній сторінці НІКЗ «Чигирин» у соціальній мережі Фейсбук.

Олена Трощинська

Яніна Діденко

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!