Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

За пам’ять варто боротися: проєкт «Холодний Яр – земля вільних»

e-mail Друк

БФ соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» за підтримки Українського культурного фонду розпочинає реалізацію проєкту «Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних». В рамках проєкту передбачено створення нової експозиції присвяченої множинності змістів Холодного Яру – природного об’єкта та місця боротьби за волю і свободу в музеї с. Медведівка.

Впродовж двох років команда проєкту працювала над підготовкою грантової заявки для подачі на програму «Інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду. Проходження всіх етапів відбору та переговорної процедури успішно завершились підписанням грантової угоди.

Чим важливий цей проєкт?

Холодний Яр – це унікальне місце, з яким пов’язано безліч історичних подій: Козаччина, Гайдамаччина, Коліївщина, Холодноярська організація; особливий простір, який змінював людську свідомість з покори загарбникам на готовність до боротьби; надзвичайні історичні постаті: Максим Залізняк, Семен Неживий, брати Чучупаки. Саме тут, впродовж століть, під одними й тими гаслами, з одними з тими ж ідеями люди із однаковими іменами-псевдо боролися, переслідувані загарбницькою владою. Тривалий час нас змушували забути про них, намагалися висміяти та зганьбити, показати злодіями і грабіжниками. Цей проєкт – борг пам’яті людям, які віддали своє життя за волю України. Він має дати відповідь на питання: що означала воля і свобода для холодноярців протягом століть і чим сьогодні ці поняття є для кожного з нас.

Нова експозиція розповідатиме про роль Холодного Яру у становленні Української державності. Її провідною ідеєю, лейтмотивом будуть слова Тараса Шевченка «…І повіє огонь новий з Холодного Яру» з вірша «Холодний Яр».

Партнером проєкту виступає НІКЗ «Чигирин»; ініціатива проєкту підтримана Історичним клубом «Холодний Яр» та Українським інститутом національної пам’яті. Серед членів команди проєкту відомі дослідники та популяризатори історії Холодного Яру – Євген Букет та Роман Коваль.

Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних» відновить історичну справедливість щодо увічнення пам’яті борців різних часів за незалежність України у Холодному Яру; стане новою платформою для презентації історії регіону, новим туристичним об’єктом, що сприятиме розвитку культурно-пізнавального туризму.

Яніна Діденко

Олена Трощинська

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!