Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставка «Образ козака у народному малярстві»

e-mail Друк

3 грудня 2021 р. у музеї Богдана Хмельницького розпочала роботу тимчасова виставка «Образ козака у народному малярстві» (сучасна народна картина з фондів НІКЗ «Чигирин»).

Народна картина – неповторне і самобутнє явище української культури. Упродовж століть народні майстри зображали краєвиди українського села, життя та побут українців, шановані в народі образи героїв. І в наш час самодіяльні та професійні художники, спираючись на давні мистецькі традиції, створюють нові цікаві зразки народної картини.

Козацька тематика є улюбленою для багатьох сучасних митців.

На виставці представлено роботи відомих як в Україні, так і за її межами, майстрів: Георгія Кожокаря (Запоріжжя), Михайла Онацька (Полтавщина), Федора Панчука (Вінничина), Василя Слободянюка (Вінниця), Зої Пасічної (Одеса), Олександра Вакуленка (Харківщина), Івана Просяника (Чернігівщина). На їх картинах постають як образи козаків-воїнів, які боронять свій рідний край, так і образи козаків, які уміють радіти життю.

Окремий експозиційний комплекс присвячено народній картині «Козак Мамай». Вона є однією з найпопулярніших в українському образотворчому мистецтві. Вона була чи не найулюбленішою серед українського народу, прикрашаючи помешкання і стверджуючи нашу ідентичність, нагадуючи про козацький родовід. Сучасні художники, створюючи картини на тему «Козак Мамай», поєднують класичні традиції народної картини з новими живописними прийомами та композиційними рішеннями.

Більшість робіт, що експонуються на виставці, створені під час симпозіумів декоративно-прикладного мистецтва «Суботів», які проводилися з 2005 по 2010 роки на базі НІКЗ «Чигирин» спільно з Національною спілкою майстрів народного мистецтва України.

Запрошуємо відвідати виставку!

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!