Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Презентація проєкту «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія»

e-mail Друк

10 листопада 2023 р. в музеї Богдана Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відбулася презентація проєкту «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Під час заходу менеджерка проєкту «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія» Ольга Пискун розповіла про його мету, особливості, етапи реалізації. Гостям було презентовано оновлену експозицію музею Богдана Хмельницького, доповнену сучасними технологіями – сенсорним комплексом «Подвійний погляд», настінним сенсорним кіоском та мультимедійною книгою.

Підготовка контенту для наповнення кіосків та мультимедійної книги потребувала серйозного наукового підґрунтя, тому до проєкту були залучені наукові консультанти, дослідники доби Гетьманщини Євген Букет та Надія Кукса. Протягом останніх років з'явилась велика кількість нових досліджень, документів, аудіовізуальних матеріалів, які тепер представлені в музеї за допомогою сучасних технологій, що дозволяє віртуально розширити експозицію.

В двох інформаційних сенсорних кіосках представлені теми: «Чигирин – гетьманська столиця» та «Б. Хмельницький – творець Української держави». Це дозволяє у доступній формі (через зображення, документи, карти, відеоматеріали та ін.) візуалізувати інформацію про Українську козацьку державу, її вплив на хід європейської історії, розкрити образ гетьмана Богдана Хмельницького, позбавивши від стереотипів, нав'язаних імперською ідеологією, дізнатися, чому саме Чигирин став гетьманською резиденцією, про історію археологічних досліджень міста, побачити Чигирин на картах XVII ст., сучасну 3d модель відновленої резиденції Богдана Хмельницького (від Skeiron) та багато ін.

Окремий розділ має назву «Дітям про Хмельницького», в якому можна переглянути мультфільм про Богдана Хмельницького» із циклу «Книга-мандрівка. Україна», поскладати електронні пазли.

Авторами та розробниками нових музейних продуктів є ТО НІЦ «Спеціалізовані музейні інформаційні технології» (В. Л. Верещагін) та ТОВ «Сенсорні системи України».

Мультимедійну книгу презентували науковий консультант проєкту Надія Кукса та її розробник Михайло Шишкін (3dcom Лабораторія інтерактивних рішень). За допомогою мультимедійної книги (другої в Україні) в музеї представлено рукописне Євангеліє 1651 року зі Свято-Михайлівської церкви в с. Суботів – унікальну пам’ятку сакрального мистецтва Правобережної України середини XVII ст. Книга зберігається в Інституті рукопису Центральної наукової бібліотеки України ім. В. Вернадського і недоступна для огляду. Проте з допомогою сучасних технологій тепер її можуть побачити і навіть полистати відвідувачі музею Б. Хмельницького, дізнатися про історію її створення та постаті, пов’язані з нею.

Новими музейними технологіями зможуть скористатися як окремі відвідувачі музею, так і організовані туристичні групи у супроводі екскурсовода.

А ті, хто поки що не має змоги відвідати музей Б.Хмельницького, можуть ознайомитися з контентом наповнення сенсорних кіосків та мультимедійної книги за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1wqgLQEIf1S_5plqaAQfDAcK4ViK-J3Xz

Оновлення експозиції музею Б. Хмельницького, залучення аудіовізуальних та мультимедійних засобів сприятиме поширенню знань про історію українського державотворення серед різних категорій відвідувачів, дозволить «оживити» історичні події та зробити музей цікавим і ближчим до відвідувачів.

Проєкт реалізується Благодійним фондом соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» в партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» в рамках програми «Культурна спадщина» за підтримки Українського культурного фонду.

Олена Трощинська
Ольга Пискун

 

 

 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!