• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Листи з фронту

e-mail Друк

Напередодні 9 травня колектив НІКЗ "Чигирин" вітає всіх ветеранів Великої Вітчизняної війни зі світлим святом – Днем Перемоги. Бажаємо всім здоров'я, пам’ятаємо про подвиги, схиляємо голови перед загиблими.

На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали тисячі жителів Чигиринського району. Кожен з них пройшов своєю фронтовою дорогою, заслуговує на увагу і кожен з них – герой.

Хочемо запропонувати історію одного з чигиринців, Левченка Юрія Миколайовича, який не дожив 4 місяці до Перемоги, зостався назавжди молодим 25-річним хлопцем у пам'яті рідних, близьких, товаришів. По собі залишив гарні спогади, нагороди, багато сердечних, сповнених любові листів до матері і брата.

Юрій народився 28 липня 1919 р. в сім'ї робітників. У 1937 році закінчив Чигиринську СШ №1, вступив до Київського індустріального інституту. Встиг закінчити 4 курси. В перші дні війни подав заяву до райвійськкомату і пішов добровольцем на фронт. Служив у артилерійській частині старшим лейтенантом, був начальником розвідки дивізіону 1310 артилерійського полку.

За відвагу і мужність Юрій Миколайович був нагороджений орденом Червоного Прапора, Червоною Зіркою і двома орденами "Вітчизняна війна" ІІ ст.., літом 1944 р. був представлений до звання Герой Радянського Союзу. Та не судилося.

30 січня 1945 року Юрій Левченко був убитий на полі бою осколками розірвавшогося ворожого снаряду. Похований в окремій могилі на братському кладовищі в селі Гаркан Лібавського повіту Латвійської РСР.

Листи з фронту чигиринці почали отримувати лише після 12 грудня 1943 р., коли територія була звільнена від окупантів. То було справжнє щастя писати і отримувати листи, дізнатись, що всі живі і здорові.

У фондах НІКЗ "Чигирин" зберігаються листи Юрія Миколайовича Левченка. Пропонуємо перечитати кілька – прожити один рік солдата Червоної Армії. 

 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!