Ви тут: Головна Новини VI науково-практична конференція «Чигиринщина: історія і сьогодення»
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

VI науково-практична конференція «Чигиринщина: історія і сьогодення»

e-mail Друк

9 листопада 2017 р. в Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин» розпочала роботу VI науково-практична конференція «Чигиринщина: історія і сьогодення», присвячена підведенню підсумків вивчення музейних збірок, писемних, археологічних, етнографічних джерел в історії Чигиринського краю. Робота конференції відбуватиметься за такими тематичними напрямками: археологічні дослідження Чигиринщини, Чигиринщина у XVI-XXI ст.ст., історичні постаті України та Чигиринщина, культурна спадщина Чигиринщини, релігійне життя України та Чигиринщина, актуальні питання історії та сьогодення музейництва, пам'яткоохоронної справи, краєзнавства, музейні колекції.

У роботі конференції беруть участь науковці заповідників та музеїв, викладачі, студенти, краєзнавці з міст Київ, Чугуїв, Переяслав-Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Кам’янка, Канів, Збараж, Львів, Дніпро, Запоріжжя, смт. Мирне та Вишнівець, які представляють 18 історико-культурних заповідників, музейних закладів та науково-дослідних установ, зокрема Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, Інститут археології НАН України.

Під час відкриття конференції заступник голови правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Лазуренко В.М. вручив відзнаки та подяки науковцям заповідника від Національної спілки краєзнавців України. Завідувачці відділу "Суботівський історичний музей" Куксі Н.В. присвоєно звання "Почесний краєзнавець України" за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природніх скарбів України; заступнику генерального директора по науковій роботі Павловій С.Ф. вручено Подяку за активну науково-дослідницьку та просвітницьку діяльність у популяризації історії рідного краю. Крім того, Павловій С.Ф. та ученому секретарю Діденко Я.Л. вручено членські квитки та значки дійсних членів Національної спілки краєзнавців України. Колективу НІКЗ "Чигирин" вручено Подяку від Черкаського державного технологічного університету за активну роботу у плані збереження історико-культурної спадщини та партнерську співпрацю.

Науковці працюватимуть протягом двох днів. У доповідях та повідомленнях буде висвітлено нові матеріали досліджень, присвячених історії Чигиринщини, актуальні питання пам'яткоохоронної та музейної роботи.

Матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику.


 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!