Ви тут: Головна Новини ІІІ Міжнародна науково-практична конференція
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція

e-mail Друк

18-20 квітня 2018 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) та Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Історичні, правові та природоохоронні аспекти збереження пам’ятних багатовікових дерев». У роботі конференції взяли участь представники Національного університету біоресурсів та природокористування України (м. Київ), Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України (м. Київ), НІКЗ «Гетьманська столиця» (м. Батурин), Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького (м. Черкаси), Державного дендрологічного парку «Олександрія» НАН України (м. Біла Церква), Національного природного парку «Цуманська пуща» (Волинська обл.), Національного природного парку «Голосіївський» (м. Київ), ДУ «Інститут еволюційної екології» НАН України (м. Київ), фірми «Park Lesny» (Республіка Польща), приватні арбористи з Литви та представники інших організацій.

Під час конференції були продовжені роботи з обстеження пам’ятки природи 1100-літнього «Дуба Максима Залізняка», що знаходиться на території НІКЗ «Чигирин» (х. Буда). Здійснено обстеження дерева томографом дзеркальним «PICUS-3». Обстеження проводились на трьох рівнях у вищій частині дерева. (Нагадаємо, що під час ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Історичні, правові та природоохоронні аспекти збереження пам’ятних багатовікових дерев» дуб Максима Залізняка також був обстежений томографом дзеркальним «PICUS-3» на трьох рівнях у нижній частині дерева. В результаті отриманих томограм було зроблене заключення про внутрішній стан дерева, який в загальному визнаний як задовільний.) Також польськими арбористами були видалені сухі гілки дерева, здійснено коригування крони дуба. В ході робіт були проведені контрольні заміри дерева на висоті 1,3 м., які становили 9,1 м. Приємно зазначити, що за 2,5 роки, від часу минулої конференції, дерево дало приріст в діаметрі 2 см (8,9 м у 2015 р. ). Безперечно, те, що дерево у такому поважному віці ще росте і плодоносить, сприяють заходи з підтримки життєдіяльності дуба, які проводять працівники НІКЗ «Чигирин» вже багато років поспіль, в тому числі і за рекомендаціями науково-практичних семінарів та конференцій.

Наступну IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Історичні, правові та природоохоронні аспекти збереження пам’ятних багатовікових дерев» планується провести у 2020 році. То ж запрошуємо до співпраці усіх небайдужих.

Ірина Чепурна, старший науковий співробітник відділу охорони пам’яток

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!