Ви тут: Головна Новини НІКЗ "Чигирин" - учасник виставкового проекту в Українському Музеї в Нью-Йорку
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

НІКЗ "Чигирин" - учасник виставкового проекту в Українському Музеї в Нью-Йорку

e-mail Друк

7 квітня 2019 р. в Українському Музеї у Нью-Йорку (США) відбулося відкриття виставки «Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917-1921 рр.)». Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» також долучився до цього виставкового проекту. Наш заклад надав для експонування комплекс речей періоду національно-визвольної боротьби 1919-1921 років, знайдених у схові на території Холодного Яру в 2017 році.

Серед представлених знахідок – пляшка з прозорого скла та металева капсула, виготовлена з 2-х гільз артилерійських снарядів, що містила документи у скрученому вигляді: виписи з метричних книг, паспорт власника коня, посвідка з революційним гаслом за підписом отамана Свирида Коцура, топографічна карта північно-західної території України. В ході дослідження було виявлено, що документи у схову належали Кривенку І.В.

За час тривалого зберігання під землею та під впливом вологи всі предмети зазнали значних пошкоджень, паперові документи були частково втрачені, деякі збереглися фрагментарно.
В ході підготовки до виставки виникла потреба в терміновому проведенні державної експертизи та консерваційно-реставраційних робіт щодо вказаних предметів.

Завдяки професійним діям фахівців Національного науково-дослідного реставраційного центру України ці роботи було проведено швидко та якісно.

НІКЗ «Чигирин» висловлює велику подяку за сумлінну працю і високий професіоналізм працівникам Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Детальніше про виставку «Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917-1921 рр.)» можна прочитати за посиланням http://prostir.museum/ua/post/41708…

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!