Ви тут: Головна Новини Виставка "Музей - натхнення і сенс життя"
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставка "Музей - натхнення і сенс життя"

e-mail Друк

6 серпня 2019 року в історико-архітектурному комплексі "Резиденція Б. Хмельницького" НІКЗ "Чигирин" відбулася презентація виставкового проекту "Музей - натхнення і сенс життя", присвяченого пам'яті видатного українського музеєзнавця, Героя України, багаторічного генерального директора Львівської галереї мистецтв (1962-2012), лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Бориса Григоровича Возницького (1926-2012).

Він став легендою музейного світу, зібравши десятки тисяч унікальних експонатів, в т.ч. і роботи Йогана Пінзеля, створив 16 музейних комплексів, відроджував Олеський, Золочівський, Підгорецький замки, що стали частиною туристичного маршруту "Золота підкова Львівщини". Його постать назавжди залишиться яскравою і величною завдяки нечуваній відданості справі та нескореності духу. Ангел-охоронець незлічених скарбів нашої історії та культури має бути знаним кожним українцем.

Виставковий проект в Чигирині представляли його куратори: президент Благодійного фонду ім. Б. Возницького Олександра Лісаковська та віце-президент фонду Катерина Кулішова. Проект реалізується завдяки підтримці будівельної компанії "Інтергал Буд", юридичної компанії "Захист власності", компанії "Coca-Cola".

За словами Катерини Кулішової, Борис Григорович жив своєю державою, її історією, її спадщиною. Для Благодійного фонду є великою честю популяризувати спадщину Б.Г. Возницького, бо таких людей в історії України одиниці, тих, хто щиро віддав своє життя служінню Україні, її культурі та історії. Благодійний Фонд ім. Б. Возницького має на меті зберегти світлу пам'ять про нього, а його спадщину - дбайливо передати наступним поколінням.

На виставкових банерах представлені фотоматеріали з життя легендарного музейника, миті його яскравого творчого життя, збережені ним пам'ятки.

Співробітники НІКЗ "Чигирин" безмежно вдячні Борису Григоровичу за активну допомогу у відтворенні резиденції Б. Хмельницького у Чигирині. Він приїздив до нашого міста, консультував, допомагав порадами, надавав експонати для експозиції з Львівської галереї мистецтв, із особливою турботою ставився до всього, пов'язаного з Чигирином.

Щиро дякуємо кураторам виставки Олександрі Лісаковській та Катерині Кулішовій за співпрацю та можливість познайомитися з їхнім виставковим проектом у першій козацькій столиці.
Виставка працюватиме до кінця серпня. Запрошуємо всіх бажаючих!


Олена Трощинська, молодший науковий співробітник

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!