Ви тут: Головна Новини До 100-річчя від дня народження О.К.Руденка
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

До 100-річчя від дня народження О.К.Руденка

e-mail Друк

2 лютого 2020 р. виповнюється 100 років від дня народження Олександра Климовича Руденка– краєзнавця, освітянина, наукового співробітника Медведівського краєзнавчого музею, члена Національної спілки журналістів України.

Народився Олександр Климович у с. Медведівка. Протягом 1938-1940 рр. навчався у Вінницькому учительському інституті на історичному факультеті. 1940 р. призваний до Радянської Армії, учасник Другої світової війни, нагороджений багатьма орденами та медалями. Повернувся з війни у званні підполковника.

Після війни О.К.Руденко працював вчителем історії Медведівської середньої школи. Протягом 1948-1950 рр. працював директором Трушівської семирічної школи; в 1952-1962 рр. – директором Суботівської середньої школи; з 1962 по 1980 рр. – директором Медведівської середньої школи.

Протягом усієї своєї трудової діяльності О.К. Руденко займався краєзнавчою роботою. Він був одним з ініціаторів створення краєзнавчого музею в с. Медведівка, який був відкритий наприкінці 60-х рр. ХХ ст. на базі місцевої школи. На початку 90-х рр. О.Руденко разом з П.Воскобойником та М.Шмиголем домоглися виділення окремого приміщення для музею та розпочали роботу по створенню експозиції. Він вніс великий вклад у справу відродження історії Холодного Яру та встановлення пам’ятника Максиму Залізняку. Є автором багатьох краєзнавчих публікацій в газеті «Чигиринські вісті». З 1993 р. Олександр Климович працював науковим співробітником Медведівського краєзнавчого музею. З 2000 р. він перебував на заслуженому відпочинку, але продовжував вести активну громадську діяльність, займатись краєзнавчими дослідженнями, брав участь у першій краєзнавчій конференції «Залізнякові читання». За словами історика Н.Лавріненка: «Його розум і знання про край заворожували, хотілося бути схожим на цю поважну людину…».

Його часто називають «медведівським літописцем». О.Руденко є автором дослідження «Історія с. Медведівки», що вийшла друком у 2017 р., вже після смерті автора (2009), завдяки допомозі Назара Лавріненка. В ній багато фактажу, спогадів старожилів, безцінних авторських суджень.

Вклад Олександра Климовича Руденка у краєзнавчу сторінку Чигиринщини є дійсно неоціненним.

Олена Трощинська, молодший науковий співробітник

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!