Ви тут: Головна Новини Відбулася презентація проєкту «Чигирин. Прогулянка старим містом»
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Відбулася презентація проєкту «Чигирин. Прогулянка старим містом»

e-mail Друк

19 червня 2020 року відбулася презентація проєкту «Чигирин. Прогулянка старим містом». Проєкт реалізовано Благодійним фондом соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» у партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» та Чигиринською міською радою протягом квітня-червня 2020 р.

Проєкт підготовлений та реалізований в рамках проєкту міні-грантів «ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину» за фінансового сприяння Європейського Союзу та направлений на актуалізацію культурної спадщини Чигирина, підвищення туристичної привабливості міста, налагодження співпраці влади та громади.

В результаті реалізації проєкту було створено інтерактивний пішохідний туристичний маршрут. Він включає 10 інформаційних стендів в межах історичного центру міста. Кожен стенд містить зображення Чигирина початку ХХ ст. – світлини фотографа-чигиринця єврея М. Сквірського з колекції НІКЗ «Чигирин», приватних збірок, архівів. Стенди встановлені на місцях, з яких були зроблені фото. Форма та художнє оформлення стендів пов’язані з історичним минулим міста в різний час – козацька доба (обриси гори та фортеці, мотиви зброї та клейнодів), єврейські мотиви (свічники).

Крім того, на базі платформи izi.travel створено онлайн маршрут «Чигирин. Прогулянка старим містом» із текстами, зображеннями і аудіофайлами. Тепер, використовуючи мобільні пристрої, чигиринці та гості міста зможуть самі пройти маршрутом чи навіть стати гідом для своїх гостей. Маршрут доступний в українській та англійській версіях https://izi.travel/ru/e202-chyhyryn-walk-through-the-old-town/en .

В рамках проєкту підготовлено та випущено набір листівок «Чигирин. Прогулянка старим містом». Він включає 16 листівок із зображеннями важливих для чигиринців місць проведення буднів та свят, основних центрів громадської активності: вулиць, культових споруд – церков, монастиря та синагог, базару, повітової управи, мосту через Тясмин, Замкової гори та ін. Це сучасна інтерпретація листівок початку ХХ ст., які були випущені фотоательє М. Сквірського.


Ще однією складовою проєкту стала просвітницька робота: у соціальній мережі Фейсбук було створено сторінку «Чигирин. Прогулянка старим містом». Щодня її читачі та прихильники дізнавалися факти та цікавинки з історії міста початку ХХ ст. Сторінка стала популярною серед місцевих жителів, уродженців Чигиринщини, які нині проживають в інших регіонах України, краєзнавців, музейників, працівників пам'яткоохоронної сфери.

Ми висловлюємо подяку нашим грантодавцям, команді проєкту ReHERIT, партнерам – Чигиринській міській раді і КП ЕРЦ.

І, насамкінець, нічого б не вдалося без наукових співробітників НІКЗ «Чигирин» – саме завдяки їх дослідженням історії міста та краю ХІХ-ХХ ст. були підготовлені матеріали для створення стендів, наповнення онлайн маршруту, сторінки проєкту у Фейсбуці. Дякуємо Л. Харченко, А. Перепелиці, Н. Куксі, Я. Діденко та Л. Абашіній.

Тож запрошуємо на прогулянку вулицями старого Чигирина!

Яніна Діденко,

Олена Трощинська

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!