Ви тут: Головна Новини До 110-ї річниці від дня народження Г.К.Міхненка
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

До 110-ї річниці від дня народження Г.К.Міхненка

e-mail Друк

7 серпня 2020 року виповнюється 110 років від дня народження відомого краєзнавця і педагога Григорія Кириловича Міхненка.

Г.К.Міхненко народився на Київщині. Але його подальше життя було тісно пов’язане з Чигиринщиною. У довоєнний час він працював у школах сіл Рацеве, Боровиця, Тіньки, Зам’ятниця. Учасник Другої світової війни, має бойові нагороди.

У 1948 році очолив одну з найбільших шкіл району – Боровицьку середню школу. Залишався її директором 27 років. Педагоги давали учням міцні знання з предметів, дбали про естетичний розвиток дітей. Г.К.Міхненко нагороджений медаллю «За трудову відзнаку» (1953), орденом Леніна (1960), медаллю А.С.Макаренка «За особливі заслуги в галузі освіти і педагогічної науки» (1965). 1.07.1968 року йому присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці і вручено орден Леніна та медаль «Золота Зірка».

Ще в 1960-х роках Григорій Кирилович розпочав збір матеріалу для історичного нарису про с. Боровицю. Після виходу на пенсію (1975) займався створенням сільського краєзнавчого музею. Неодноразово працював у Державному історичному архіві УРСР в Києві, Державному архіві Черкаської області, обласній науковій бібліотеці ім. В.Маяковського, записував спогади старожилів, збирав експонати для оформлення музею. У 1981 році при Будинку культури було відкрито народний історико-краєзнавчий музей с. Боровиця.

Г.К.Міхненко є автором історичного нарису про село Боровицю. Спільно з іншим відомим краєзнавцем М.Ф.Пономаренком він підготував статтю «Боровиця» для тому Черкаська область «Історії міст і сіл Української РСР». Працював над рукописом книги про історію Боровицької середньої школи.

Понад 40 років Г.К.Міхненко був активним дописувачем чигиринської районної газети «Зоря комунізму». На сторінках газети публікувались його цікаві краєзнавчі розвідки та статті, присвячені актуальним проблемам шкільництва, роботі Боровицької середньої школи та місцевого колгоспу.

Сьогодні одна з вулиць Боровиці носить ім’я Г.К.Міхненка.

Любов Шмиголь, молодший науковий співробітник

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!