Ви тут: Головна Новини Заходи до 425-ї річниці з дня народження гетьмана Б Хмельницького
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Заходи до 425-ї річниці з дня народження гетьмана Б Хмельницького

e-mail Друк

З метою гідного відзначення цього року 425-ї річниці з дня народження гетьмана Війська Запорозького Богдана Хмельницького науковці Національного заповідника «Хортиця», історики та краєзнавці Запорізької та Дніпропетровської областей, представники громадськості та козацьких організацій України виступили з ініціативою виготовлення копії надбанного хреста та встановлення його біля Іллінської церкви в с. Суботів. За взірець взято металевий надбанний хрест Свято-Покровської церкви Микитинської Січі, що зберігається у Нікопольському краєзнавчому музеї.

Саме козаки-запорожці з Січі на Микитиному Перевозі під проводом Б. Хмельницького у 1648 р. зрушили повстання, що невдовзі охопило майже всю тогочасну Україну та переросло в Національну революцію, яка, зрештою, призвела до створення держави.

Встановлення хреста відбудеться 10 жовтня 2020 р. о 12.00 год. в с. Суботів, біля Іллінської церкви. Заходи відбудуться в рамках реалізації меморіального проєкту «Пам’ятний хрест до 425-річчя Богдана Хмельницького в с. Суботові».

Орієнтовний план заходів:

12.00 – зустріч учасників заходу на подвір’ї церкви Святого Іллі;

12.10-12.30 – молебінь та освячення хреста;

12.30-12.50 – вітання офіційних осіб та учасників акції;

12.50-13.10 – встановлення хреста;

13.10 – музичні вітання.

Всіх, хто планує відвідати заходи, просимо дотримуватись всіх санітарно-епідеміологічних вимог (маски та соціальна дистанція).

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!