Ви тут: Головна Новини «Врятовані святині»
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

«Врятовані святині»

e-mail Друк

Напередодні свята Покрови в музеї Богдана Хмельницького відкрилася тимчасова виставка «Врятовані святині». На ній представлено 20 ікон ХІХ століття з фондової збірки НІКЗ «Чигирин». 10 з них надійшли в складі колекції Чигиринського краєзнавчого музею. Ще 9 пам’яток врятували від знищення небайдужі жителі Суботова, Івківець, Медведівки, Красносілля, Чигирина. 1 ікона була передана Київською міською митницею ДФС. На жаль, всі ці твори сакрального мистецтва знаходилися в пошкодженому стані. Перед працівниками заповідника постало завдання – реставрувати та повернути до життя іконописні перлини нашого краю. Велику допомогу та щиру підтримку в справі відродження історико-культурної спадщини нашого краю надає нашому закладу колектив Національного науково-дослідного реставраційного центру України на чолі з генеральним директором Стрєльніковою Світланою Олександрівною. Фахівці ННДЦУ не тільки досліджують та реставрують наші пам’ятки, а і проводять фахові стажування для художників-реставраторів заповідника.

Протягом 2015 року фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України в м. Києві було проведено дослідження, реставрацію та консервацію ікон з фондової збірки НІКЗ «Чигирин». На цій виставці Ви зможете познайомитися з результатами майстерної та копіткої праці художників-реставраторів Л.В.Когут, Л.В.Михайловської, В.О.Миргородського, Г.О.Білошицької, О.А.Фролової, І.В.Костенко, Ю.Ю.Мачковської.

На виставці також представлено ікони, які врятували протягом 2014 – 2020 років художники-реставратори Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Н.В.Атамась та Л.М.Супряга.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку.

Любов Шмиголь, молодший науковий співробітник

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!