Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено) Серія марок «Український народний одяг» у фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Серія марок «Український народний одяг» у фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Філателістична колекція Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" налічує 1239 предметів основного фонду. Вона складається із знаків поштової оплати, а саме - поштових марок та конвертів. Тематика поштових марок надзвичайно різноманітна та досить інформативна, де висвітлюється багато цікавих тем.

Однією із найяскравіших є серія марок "Український народний одяг». Барвисті зображення марок презентують багату культурну спадщину українського народу. Випуск серії «Український народний одяг» Укрпошта почала з 2001 року. Кожна марка містить унікальне зображення національного українського строю залежно від регіону України, певного ритуалу чи свята, на яке в цей костюм вбиралися. Зчіпки з двох марок від кожної області чи історичного регіону України об’єднуються по три та складають поштовий блок. Всі марки випуску «Український народний одяг» створені одним художником – Миколою Кочубеєм. Формат блоку 100х140 мм. а однієї марки, - 30х33мм.

 

В першому блоці розміщені поштові марки з одягом Київщини, Чернігівщини та Полтавщини. На блоці 2004 року випуску – зображено львівський, івано-франківський та гуцульський костюм. На наступному блоці 2005 року розміщені зображення зразків одягу Житомирщини, Рівненщини та Волині. У фондах заповідника зберігається серія марок 2006, 2007 та 2008 років. На блоці марок 2006 року зображено костюми Запорізького, Херсонського та Одеського регіонів. Наступного року вийшли марки з хмельницьким, буковинським та закарпатським костюмом. В останньому блоці розміщені зображення національного строю Криму, Дніпропетровщини та Луганщини.

Марки з серії «Український народний одяг» є яскравими, кожна з них є справжнім витвором мистецтва. Вони різнобічно відкривають українську культуру, до того ж дають уявлення про святковий календар та вірування українського народу.

Перемога за нами! Все буде Україна!

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!