Ви тут: Головна Масово-освітня робота Масово-освітня робота
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Масово-освітня робота

e-mail Друк

 

Поряд з пам'яткоохоронною діяльністю та науково-дослідною роботою заповідник "Чигирин" проводить активну науково-освітню роботу з популяризації культурної спадщини Чигиринського краю.

Основною формою такої роботи є проведення тематичних і оглядових екскурсій по території заповідника та експозиціях музеїв. Тематика та вартість послуг з екскурсійного обслуговування подані у розділі "Екскурсії".

Різноплановістю форм вирізняються й інші напрями науково-освітньої роботи закладу: читання лекцій, проведення занять для учнівської молоді, музейні дні, Дні відкритих дверей, пересувні виставки, організація зустрічей з діячами науки і культури, видатними людьми України та зарубіжжя, презентації нових видань історичної та краєзнавчої літератури, інші масові заходи.

Особливо велику увагу в науково-освітній роботі заповідник приділяє молодому поколінню. Екскурсії для цієї категорії відвідувачів розроблені з врахуванням їх вікових особливостей, об’єму отриманих в процесі навчання опорних знань. Молодшим школярам пропонуються інтерактивні форми спілкування, в яких присутні елементи гри, вікторини, конкурси. Для середнього та старшого шкільного віку, крім оглядових екскурсій, проводяться тематичні екскурсії, що поглиблюють знання з окремих тем, пов’язаних з історією Чигиринщини та її пам'ятками.

Для учнівської молоді району в НІКЗ "Чигирин" розроблена навчально-виховна програма "Стежками Чигиринщини", що включає заняття з історії, археології, етнографії, лекції, пересувні виставки в навчальних закладах, кінолекторії в археологічному музеї та музеї Б.Хмельницького. Ці заходи проводяться під час тижнів історії, музейних днів, учнівських наукових читань в школах району.

Заповідник плідно співпрацює в цьому напрямі не лише з навчальними закладами Чигиринського району. Прикладом такого співробітництва є багаторічна співпраця закладу з гімназією ім.Т.Г.Шевченка м.Олександрія Кіровоградської області. Учні 7-10 класів цієї гімназії щорічно проходять в заповіднику літню пошуково-експедиційну практику. Її напрямки – історико-краєзнавчий та біолого-екологічний.

Кожна з груп учнів гімназії працює за окремою програмою. Під керівництвом науковців учні отримують знання з історії, етнографії, беруть участь в археологічних розкопках, трудових десантах, прокладають екологічні стежки по території Холодного Яру. Базуються учасники експедиції в м.Чигирин, селах Медведівка та Стецівка.

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!