Ви тут: Головна Експозиції: Музеї Археологічний музей
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Археологічний музей

e-mail Друк

Археологічний музей входить до складу Національного історико-культурного заповідника "Чигирин". Він розташований в одному із найстаріших будинків міста

- пам'ятці архітектури місцевого значення кінця ХІХ – початку ХХ ст. Експозиція музею створена в 2005 році і охоплює період від кам'яного віку до доби Київської Русі. В чотирьох експозиційних залах зберігається понад 600 унікальних експонатів доби неоліту, енеоліту, бронзового та раннього залізного віку.

 

Музейне зібрання неспростовно доводить, що від часу появи в Середньому Подніпров'ї людського життя, воно ніколи не припинялося, як не припинявся поступовий соціально-економічний розвиток стародавнього різноетнічного населення. Вітрини музею вміщують колекції із відомих археологічних пам'яток краю: нео – енеолітичного поселення Молюхов Бугор, Суботівського чорноліського городища (ІХ-VІІ ст. до н.е.), Мотронинського городища скіфського часу (VІІ-V ст. до н.е.), поселень зарубинецької, пеньківської, Лука-Райківецької культур. Експозиція розкриває історію досліджень, доводить необхідність охорони і збереження археологічної спадщини краю в інтересах національно-культурного відродження України.

В музеї організовуються тимчасові виставки, зустрічі з відомими археологами,проводяться тематичні заняття для учнівської та студентської молоді, діє кінолекторій.

Археологічний музей чекає своїх шанувальників.

 

Адреса музею:

20901, Черкаська обл.,

м.Чигирин, вул.М.Сікорського, 30

тел. (04730) 2-67-36


 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!