Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

Фотовиставка "Військова еліта Української революції 1917-1921 рр."

e-mail Друк

До Дня Незалежності України на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» експонується фотовиставка «Військова еліта Української революції 1917-1921 рр.»

Це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті та освітньої платформи «Експертний корпус».

Нині в боротьбі з російською аґресією народжується новітнє українське військо. Армія освоює сучасні зразки зброї та оновлені засоби підготовки вояків. Проте не менш важливими є зміни, пов’язані з відмовою від совєтської спадщини, та які покликані відновлювати українські військові традиції.

Детальніше...
 

"Обіймаю тебе, моя Україно!"

e-mail Друк

23 серпня 2023  р. у музеї Б. Хмельницького відкрилася виставка авторської ляльки нашої колеги, молодшого наукового співробітника відділу «Музей Б. Хмельницького» Людмили Харченко «Обіймаю тебе, моя Україно!». Це перша персональна виставка майстрині-лялькарки, яка є народним майстром Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Детальніше...
 

Фотодокументальна виставка «Перерваний урок»

e-mail Друк

18 серпня 2023 р. на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» відкрилася фотодокументальна виставка «Перерваний урок». Це спільний проєкт Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та Українського інституту національної пам’яті.

Метою виставки «Перерваний урок» є висвітлення доль репресованих учителів, знищених упродовж 1937-1939 рр. у в’язницях НКВС у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

Детальніше...
 

Запрошуємо до участі у конференції!

e-mail Друк

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науковій конференції «Проблеми історичної регіоналістики та мікроісторії» з нагоди 175-ї річниці від дня народження Павла Рябкова та 65-ї річниці від дня народження Сергія Шевченка, яка відбудеться 18-19 жовтня 2023 року на базі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (м.Кропивницький).

Організаторами конференції є Центральноукраїнський державний університет ім.В.Винниченка, Харківський національний університет ім.В.Каразіна, Український державний університет ім.М.Драгоманова, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", Уманський державний педагогічний університет ім.П.Тичини, Державний архів Кіровоградської обл.

Детальніше...
 

Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія

e-mail Друк

БФ соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" за підтримки Українського культурного фонду розпочинають реалізацію проєкту «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія».

Він передбачає створення інтерактивного простору на базі музею Богдана Хмельницького через оновлення постійної експозиції шляхом використання сучасних технологій – сенсорних кіосків та мультимедійної книги.

Музей Богдана Хмельницького – єдиний в Україні, який присвячений добі та постаті гетьмана Б. Хмельницького – засновника Української козацької держави.

Детальніше...
 

Розпочинаємо реалізацію проєкту "Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних. 2.0""

e-mail Друк

БФ соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» за підтримки Українського культурного фонду розпочинає реалізацію проєкту «Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних. 2.0».

В рамках проєкту передбачено створення нової експозиції у Медведівському краєзнавчому музеї НІКЗ «Чигирин» (с. Медведівка), присвяченої подіям новітньої історії Холодного Яру та України від 30-х рр. ХХ ст. і до сучасності: Голодомору 1932-33 рр., репресіям, рухам спротиву в роки ІІ Світової війни, Майданам 2004 р., 2013-2014 рр., боротьбі супроти агресії рф з 2014 р. до сьогодні.

Детальніше...
 

Ляльковий літопис війни

e-mail Друк

1 березня 2023 р. в музеї Б.Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відбулося відкриття персональної виставки Олени Адільбекової "Ляльковий літопис війни".

Олена Адільбекова - кризовий психолог. Лялькарством займається з 2014 року. Саме це хобі дало сили та можливість психологічно витримати перебування в Харкові під час запеклих боїв на околицях міста.

Під впливом побаченого на вулицях Харкова, повідомлень з фронту, в укритті, під обстрілами з'явилися авторські ляльки в техніці текстильної пластики в різноманітних сценічних композиціях: "ЗСУ і Батько", "Попасна", "Мадонна з дитиною", "Зі смартфоном", "На підлозі", "Бабуся з гусем", "З котиком", "Щоки впали" та інші. Кожна лялька має свого прототипа. Майстриня веде своєрідний ляльковий літопис війни.

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 25

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!