Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

До уваги відвідувачів!

e-mail Друк

З 1 листопада 2022 р. змінилась вартість вхідної плати та екскурсійного обслуговування на території історико-архітектурного комплексу "Резиденція Б.Хмельницького".

Вхідна плата:

- для дорослих - 20 грн;

- для учнівської молоді - 10 грн.

Вартість екскурсійного обслуговування:

- група до 25 осіб - 100 грн;

- група до 7 осіб - 80 грн.


 

Запрошуємо на виставку!

e-mail Друк

З 28 жовтня 2022 р. на території ІАК «Резиденція Богдана Хмельницького» експонується тимчасова виставка «Господарське начиння у побуті українців».

Хата ніколи не сприймалася лише як дах над головою. Це місце, де запалювали символічне родинне вогнище, місце, де збиралася вся родина, місце, де народжувалася людина і проводила в ній останню ніч. Тож житло намагалися зробити затишним і функціональним, корисним і приємним.

Утримання господарського двору та реманенту було важливою складовою господарських робіт українців протягом багатьох століть. Добрий господар вкладав багато праці, щоб у хаті й на подвір'ї всьому дати лад.

Запрошуємо оглянути експозицію та дізнатися чимало цікавого про предмети побуту, які раніше були невід’ємною частиною життя попередніх поколінь українців.

 

Дякуємо за допомогу!

e-mail Друк

Колектив Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" щиро дякує Ukraine Art Aid Center/Центр допомоги мистецтву України, його координаторкам Олені Балун, Марії Томці, Наталі Латецькій та волонтерці Ірині Нікіфоровій за матеріали та обладнання для збереження музейної колекції заповідника. Ми не лише отримали допомогу для нашого закладу, а й стали свідками тої колосальної роботи, що роблять ці люди для наших музеїв - пошук, збір, логістика, комунікація, організація видачі.

Щиро вдячні і нашим колегам з Міністерства культури Німеччини та пану Штефану Домпке/ Stephan Dömpke – голові неурядової організації World Heritage Watch за підтримку українських музеїв у цей нелегкий час.

Саме завдяки усім цим людям та організаціям ми отримали необхідну допомогу.

Окрема вдячність нашому водію-волонтеру Вадиму Лишенку, який не лише забезпечив перевезення вантажу власним транспортом, а й допоміг нам завантажити і розвантажити допомогу; колегам із Національного заповідника "Софія Київська", які допомогали вантажити наші фондові "смаколики".

Низький уклін усім музейним доброчинцям та волонтерам! Зберігаймо спадщину разом!


 

«…В Чигирині його любили люди, бо на землі він добрий слід лишив…»

e-mail Друк

18 вересня виповнилося 110 років від дня народження талановитого художника, музиканта, поета Михайла Івановича Кладницького.

Він був молодшим сином у небагатій чигиринській родині. З дитинства любив малювати, колекціонував листівки, цікавився історією, багато читав, захоплювався музикою. Хоча Михайло мріяв стати художником, батьки наполягли на більш практичній спеціальності. Тому хлопець поступив до Кіровоградського будівельного технікуму і після його закінчення трудився на багатьох будовах країни. У роки ІІ Світової війни воював на фронті, був поранений. У 1945 р. повернувся до рідного Чигирина, працював у районній споживчій спілці до виходу на заслужений відпочинок.

Детальніше...
 

До Дня Української Державності!

e-mail Друк

До Дня Української Державності на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» експонується дві виставки: «І повіє огонь новий з Холодного Яру» та «Воїни. Історія українського війська».

Банерна виставка «І повіє огонь новий з Холодного Яру» є спільним виставковим проєктом Українського інституту національної пам’яті та Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», що розкриває роль Холодного Яру як особливого місця в історії становлення української державності, показує спадковість традицій боротьби за волю та незалежність в Холодноярському краї від козацьких часів до сьогодення. Гасло холодноярців «Воля України або смерть» і сьогодні надихає наших захисників на боротьбу з росіянами.

Детальніше...
 

Запрошуємо на виставки!

e-mail Друк

На території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» діють дві тимчасові банерні виставки «Сини мої, гайдамаки! Світ широкий, воля…» та «Українське військо: 1917–1921».

Виставка «Сини мої, гайдамаки! Світ широкий, воля…» (Т.Г.Шевченко) присвячена подіям Гайдамаччини в Холодному Яру у XVIII ст.

Виставка «Українське військо: 1917–1921», створена УІНП, розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.

Збройні сили України – це наша майбутня Перемога. Сьогодні ми розуміємо це, як ніколи.

Запрошуємо!

Все буде Україна!

 

Запрошуємо на виставки!

e-mail Друк

З 1 червня 2022 р. у виставкових залах музею Богдана Хмельницького експонуються тимчасові виставки:

- «Українське козацтво у творчому доробку Богдана Гринчака»;

- «Розквітне люба Україна» (живопис і графіка Яни Якимчук);

- «Чигирин: погляд у минуле».

Вартість вхідного квитка – 15 грн.

Щиро запрошуємо!


 
Сторінка 1 з 24

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!