Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

НІКЗ «Чигирин»: підсумки 2022 року

e-mail Друк

Як же хотілося б почати допис звичайним «Завершився ще один рік, і ми хочемо розповісти вам, як ми його прожили, які цікаві події в нас відбулися».

))) Але… цей рік змінив все. 2022 став роком важких випробувань для всіх нас. Ми, як і вся країна, жили і працювали в абсолютно нових для нас умовах – умовах повномасштабної війни рф проти України.

Вже 24 лютого у НІКЗ «Чигирин» з метою збереження музейних колекцій були демонтовані постійні експозиції та припинено прийом відвідувачів і проведення екскурсій. Лише з початку квітня, коли ситуація на фронті змінилася (війська рф були відкинуті з північного напрямку), на окремих об’єктах закладу – «Резиденція Б. Хмельницького», «Суботівський історичний музей», «Стецівський етнографічний музей», археологічний музей в м. Чигирин, філія «Холодний Яр» – було відновлено прийом відвідувачів і проведення екскурсій. З червня доступними для відвідувачів стали кілька залів музею Б. Хмельницького, де експонуються тимчасові виставки.

Як і вся країна, ми працювали в умовах повітряних тривог, відключень електроенергії, та, незважаючи на всі складнощі, ми приймали відвідувачів, організовували виставки, брали участь в заходах, проводили майстер-класи, забезпечували збереження предметів музейної колекції… А ще, відчували дружню підтримку і допомогу колег та інституцій, яким небайдужа українська культурна спадщина.

Детальніше...
 

Концерт вокального квартету «Чарівне відлуння»

e-mail Друк

Напередодні Різдва, 23 грудня 2022 р., в Будинку гетьмана ІАК «Резиденція Б. Хмельницького» відбувся благодійний концерт вокального квартету «Чарівне відлуння» Чигиринської дитячої музичної школи.

З ідеєю організації концерту до адміністрації заповідника звернулася Анна Калініна – керівник колективу. Заповідник з радістю відгукнувся на цю пропозицію. Діти мали благородну мету – збір коштів для потреб ЗСУ.

Учасниками квартету є четверо талановитих дітей – Василина та Уляна Половникови і Дар'я та Давид Загорульки.

Це був не перший виступ цього музичного колективу, але перший сольний концерт.

Детальніше...
 

"Три евакуації Василя Бомбізи"

e-mail Друк

В музеї Б. Хмельницького експонується персональна художня виставка «Три евакуації Василя Бомбізи». ЇЇ автор – доброволець-ліквідатор аварії на ЧАЕС Бомбіза Василь Григорович (м.Слов’янськ).

На виставці представлено 58 робіт художника, який має звання Майстра образотворчого мистецтва, члена Національної спілки художників України.

Василю Бомбізі довелося пережити три евакуації. У квітні 1986 р. – перша евакуація з м.Прип’ять після аварії на ЧАЕС. У квітні 2014 р. – друга евакуація з м.Слов’янськ до с.Яремівка, рятуючись від війни. У лютому 2022 р. – третя евакуація до м.Чигирин після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Детальніше...
 

Запрошуємо на виставку!

e-mail Друк

З 28 жовтня 2022 р. на території ІАК «Резиденція Богдана Хмельницького» експонується тимчасова виставка «Господарське начиння у побуті українців».

Хата ніколи не сприймалася лише як дах над головою. Це місце, де запалювали символічне родинне вогнище, місце, де збиралася вся родина, місце, де народжувалася людина і проводила в ній останню ніч. Тож житло намагалися зробити затишним і функціональним, корисним і приємним.

Утримання господарського двору та реманенту було важливою складовою господарських робіт українців протягом багатьох століть. Добрий господар вкладав багато праці, щоб у хаті й на подвір'ї всьому дати лад.

Запрошуємо оглянути експозицію та дізнатися чимало цікавого про предмети побуту, які раніше були невід’ємною частиною життя попередніх поколінь українців.

 

Дякуємо за допомогу!

e-mail Друк

Колектив Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" щиро дякує Ukraine Art Aid Center/Центр допомоги мистецтву України, його координаторкам Олені Балун, Марії Томці, Наталі Латецькій та волонтерці Ірині Нікіфоровій за матеріали та обладнання для збереження музейної колекції заповідника. Ми не лише отримали допомогу для нашого закладу, а й стали свідками тої колосальної роботи, що роблять ці люди для наших музеїв - пошук, збір, логістика, комунікація, організація видачі.

Щиро вдячні і нашим колегам з Міністерства культури Німеччини та пану Штефану Домпке/ Stephan Dömpke – голові неурядової організації World Heritage Watch за підтримку українських музеїв у цей нелегкий час.

Саме завдяки усім цим людям та організаціям ми отримали необхідну допомогу.

Окрема вдячність нашому водію-волонтеру Вадиму Лишенку, який не лише забезпечив перевезення вантажу власним транспортом, а й допоміг нам завантажити і розвантажити допомогу; колегам із Національного заповідника "Софія Київська", які допомогали вантажити наші фондові "смаколики".

Низький уклін усім музейним доброчинцям та волонтерам! Зберігаймо спадщину разом!


 

«…В Чигирині його любили люди, бо на землі він добрий слід лишив…»

e-mail Друк

18 вересня виповнилося 110 років від дня народження талановитого художника, музиканта, поета Михайла Івановича Кладницького.

Він був молодшим сином у небагатій чигиринській родині. З дитинства любив малювати, колекціонував листівки, цікавився історією, багато читав, захоплювався музикою. Хоча Михайло мріяв стати художником, батьки наполягли на більш практичній спеціальності. Тому хлопець поступив до Кіровоградського будівельного технікуму і після його закінчення трудився на багатьох будовах країни. У роки ІІ Світової війни воював на фронті, був поранений. У 1945 р. повернувся до рідного Чигирина, працював у районній споживчій спілці до виходу на заслужений відпочинок.

Детальніше...
 

До Дня Української Державності!

e-mail Друк

До Дня Української Державності на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» експонується дві виставки: «І повіє огонь новий з Холодного Яру» та «Воїни. Історія українського війська».

Банерна виставка «І повіє огонь новий з Холодного Яру» є спільним виставковим проєктом Українського інституту національної пам’яті та Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», що розкриває роль Холодного Яру як особливого місця в історії становлення української державності, показує спадковість традицій боротьби за волю та незалежність в Холодноярському краї від козацьких часів до сьогодення. Гасло холодноярців «Воля України або смерть» і сьогодні надихає наших захисників на боротьбу з росіянами.

Детальніше...
 
Сторінка 3 з 26

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!