Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

 

Виставка "Музей - натхнення і сенс життя"

e-mail Друк

6 серпня 2019 року в історико-архітектурному комплексі "Резиденція Б. Хмельницького" НІКЗ "Чигирин" відбулася презентація виставкового проекту "Музей - натхнення і сенс життя", присвяченого пам'яті видатного українського музеєзнавця, Героя України, багаторічного генерального директора Львівської галереї мистецтв (1962-2012), лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Бориса Григоровича Возницького (1926-2012).

Детальніше...
 

Археологічні дослідження басейну р.Тясмин

e-mail Друк

Влітку 2019 року Скіфська Правобережна експедиція ІА НАНУ та НІКЗ "Чигирин" (керівник ст. н. співробітник ІА, к.і.н. О.Д. Могилов) продовжила роботу по дослідженню археологічних памяток скіфського часу в басейні р.Тясмин. Участь у роботі експедиції брали: зав. сектором археологічних досліджень НІКЗ "Чигирин" - С.В. Руденко, аспірант ІА НАНУ - К.І. Панченко, зав. Історичним музеєм Камянського державного заповідника - Ю.Ю. Ляшко, студенти Криворізького державного педагогічного університету (керівники А.В. Тарасов, А.О. Дробот) та Центральноукраїнського державного педагогічного університету (керівник К.І. Панченко).

Детальніше...
 

Запрошуємо до"Творчої музейної майстерні"

e-mail Друк

Розклад майстер-класів у серпні 2019 року:

1 серпня – лялька-мотанка "Дзвіночок"

8 серпня – лялька з ниток

15 серпня – народна лялька з тканини

Початок майстер-класів о 14.00 год. в музеї Б.Хмельницького

Вартість участі – 15 грн.

Попередній запис обов'язковий за тел. 2-59-71; 095 388 58 27

 

НІКЗ "Чигирин" - учасник виставкового проекту в Українському Музеї в Нью-Йорку

e-mail Друк

7 квітня 2019 р. в Українському Музеї у Нью-Йорку (США) відбулося відкриття виставки «Українське коло: до сторіччя визвольних змагань (1917-1921 рр.)». Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» також долучився до цього виставкового проекту. Наш заклад надав для експонування комплекс речей періоду національно-визвольної боротьби 1919-1921 років, знайдених у схові на території Холодного Яру в 2017 році.

Серед представлених знахідок – пляшка з прозорого скла та металева капсула, виготовлена з 2-х гільз артилерійських снарядів, що містила документи у скрученому вигляді: виписи з метричних книг, паспорт власника коня, посвідка з революційним гаслом за підписом отамана Свирида Коцура, топографічна карта північно-західної території України. В ході дослідження було виявлено, що документи у схову належали Кривенку І.В.

Детальніше...
 

Запрошуємо на «Крайнебо»

e-mail Друк

5 квітня 2019 року в музеї Б. Хмельницького відбулося відкриття персональної виставки майстрині Лідії Солодар «Крайнебо».

Лідія Солодар - вчитель образотворчого мистецтва, керівник художньої студії “Досвітки” у Черкаській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №18 ім. В.Чорновола. Вона є лауреатом стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва 2016 року, переможницею Всеукраїнського конкурсу-огляду за програмою “Нові імена України” (2007 р.) в номінації “література”, першого Всеукраїнського конкурсу на кращу традиційну народну ляльку, організованому веб-проектом “Рукотвори” та Українським центром народної культури “Музей Івана Гончара” (2011 р.). Лідія Солодар була учасником симпозіуму народного мистецтва «Холодний Яр».

Детальніше...
 

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»: 1989-2019

e-mail Друк

7 березня 2019 року Національному історико-культурному заповіднику "Чигирин" виповнюється 30 років.

Чигиринщина – край визначних подій української історії та самобутньої народної культури. Наприкінці 80-х років ХХ ст. в Чигиринському районі діяли Стецівський, Суботівський, Чигиринський краєзнавчі музеї, музейна кімната в селі Боровиця. Пропозиції щодо створення історико-культурного заповідника на Чигиринщині були озвучені у висновках комплексної наукової експедиції "Холодний Яр" (1981-1985рр.).

Справжнім поштовхом до створення заповідника стала стаття "Бути чи не бути заповіднику в Чигирині?" опублікована в журналі "Жовтень" у 1988 році. Автори статті, мистецтвознавець Юрій Лащук та директор Стецівського краєзнавчого музею Василь Полтавець, обґрунтували необхідність збереження культурної спадщини Чигиринського краю. Ідею створення заповідника підтримали голова Всесоюзного фонду культури Б.І. Олійник та заступник голови Черкаської обласної ради О.М. Дубовий. Ця стаття посприяла формуванню громадської думки та вирішенню цього питання на державному рівні.

Детальніше...
 
Сторінка 7 з 25

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!