Ви тут: Головна Екскурсії м.Чигирин
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

м.Чигирин

Місто Чигирин

e-mail Друк

Чигирин, заснований у першій половині XVI століття на кордоні з Диким Полем, посідає визначне місце в історії України. Свого найбільшого розквіту місто досягло в 1648—1657 рр., коли було гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького. З 1657 по 1676 роки Чигирин обирали своєю резиденцією гетьмани України І. Виговський, Ю.Хмельницький, П.Тетеря, П.Дорошенко.

Подорож до Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» – завжди пам’ятна подія для кожного туриста. Багато видатних сторінок історії нашого народу залишили по собі згадку на чигиринській землі. Зрозумілим є бажання багатьох людей ближче познайомитися з визначними пам’ятками культурної спадщини України, зачерпнути духовної наснаги в місцях, де починалась українська державність. Найбільш популярними для туристичних мандрівок став маршрут, який пролягає з Чигирина через Суботів до Холодного Яру.

Знайомство з туристичними об’єктами нашого краю, зазвичай, починається з відвідання музею Богдана Хмельницького в Чигирині.


Зібрання експонатів музею великого гетьмана налічує біля 2000 предметів. Серед них унікальна археологічна колекція речей XVII століття, козацька зброя та спорядження, нумізматика, твори українського мистецтва на козацьку тематику. Музей має чисельну колекцію пізньосередньовічних предметів декоративно-ужиткового мистецтва: горщики, глечики, миски, кухлі, пічні кахлі із замчища Б. Хмельницького в с. Суботів.Праворуч від музею височіє відтворений коштом благодійного фонду «Нащадки Богдана Хмельницького» храм святих Первоверховних апостолів Петра і Павла та його автентичні залишки епохи середньовіччя. Біля церкви встановлено пам’ятник митрополиту Йосипу Нелюбовичу-Тукальському, який в 70 роках XVII ст. був настоятелем храму.


В рамках Державної історико-культурологічної програми «Золота підкова Черкащини» поряд з музеєм Б. Хмельницького продовжуються роботи по відтворенню комплексу будівель резиденції творця Української козацької держави. На сьогодні завершено реалізацію першої черги проекту, триває робота зі створення постійних експозицій будинку гетьмана та військової канцелярії.
По дорозі до Замкової гори знаходиться каплиця Покрови Пресвятої Богородиці. В ній перепоховані рештки козаків і жителів міста із цвинтаря XVII ст., знайдені під час археологічних досліджень.

Від каплиці кам’яні сходи ведуть на верхівку Замкової гори, з якої відкривається неповторна панорама Чигирина та його околиць. Тут до уваги туристів пропонується цікава розповідь екскурсовода про історію міста, стародавні легенди, визначні пам’ятки на горі: величний монумент Б. Хмельницькому, кам’яний хрест на честь захисників міста в часи середньовіччя, залишки Чигиринської фортеці – бастіон Дорошенка.

 


По дорозі із Замкової гори до Суботова поблизу парку ім. Т.Г. Шевченка розташований новостворений музей археології, де відображена стародавня історія регіону Середнього Подніпров’я.

 

 

 

 

 

 

Вартість

екскурсій-

ного обслуговування

(грн.)

Вартість

вхідної плати

(грн.)

Тривалість екскурсії (хв.)

м.Чигирин – відстань до м.Черкаси – 63 км.

Замовлення екскурсій (04730)2-59-71; 6-01-13.

Довідки про безготівковий розрахунок

за тел. (04730)2-68-30

для дорослих

для учнівської молоді

100


20,0

10,0

45-50

1. Музей Б.Хмельницького, розміщений у відтвореній пам’ятці архітектури поч. ХІХ ст. “Присутственні місця” (повітова управа). Діють тимчасові виставки

Тел. 6-01-13. Вихідний день - понеділок

150


20,0

10,0

50-55

2. Історія Замкової гори: В зв'язку з воєнним станом відвідування заборонено,  екскурсії не проводяться

- Каплиця Св.Покрови, монумент Б.Хмельницькому, кам’яний хрест на честь битв українського козацтва з польськими та турецькими військами, частина Чигиринської фортеці XVII ст. – бастіон Дорошенка.

150


20,0

10,0

40-45

3. Історико-архітектурний комплекс "Резиденція Богдана Хмельницького"

100


20,0

10,0

40-45

5. Музей археології (вул.М.Сікорського, 30). Тел. 2-67-36

- Археологія регіону Середнього Подніпров’я

Вихідний день – понеділок

 

Кількість осіб в екскурсійній групі до 25 осіб;

Режим роботи:

Вівторок-п'ятниця – 8.00-17.00 год.

Субота, неділя – 9.00-17.00 год.


 
Який з туристичних об’єктів Чигиринщини є для Вас найцікавішим?
 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!