Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Нові надходження до фондової збірки НІКЗ "Чигирин". 2021 рік

e-mail Друк

За минулий 2021 рік фондова колекція НІКЗ "Чигирин" поповнилася 905 предметами (291 пр. основного фонду та 614 пр. науково-допоміжного фонду).

Згідно Плану наукової комплектації фондів колектив наукових співробітників зібрав різноманітні предмети музейного значення та тематичні колекції: колекція археологічних знахідок "Мотронинське городище: 2018р.", колекція археологічних знахідок з розкопок кургану ІІ біля с.Жаботина та с.Михайлівка Черкаської обл., 2019р.; колекція авторських ляльок виставкового проекту "Зі щирою прихильністю до життя народного", присвяченого 155 річниці від дня народження М.Грушевського; колекція родинних реліквій подружжя Марка Федоровича та Марії Грушевських кінця ХІХ - сер. ХХст.; колекція листівок 70-80р. ХХст.; колекція годинників 70-80р. ХХ ст., передана Гончар В.Г.; колекція ялинкових новорічних прикрас 70-80р. ХХст. Щороку до фондової збірки надходять особисті документи, листи, фотографії, предмети побуту жителів Чигиринщини. Найцікавіші предмети музейного значення представлені на даній віртуальній виставці.

Детальніше...
 

Колекція самоварів в фондовій збірці НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

В фондовій збірці НІКЗ "Чигирин" зберігається 33 самовари (32 предмети основного та 1 науково-допоміжного).

Колекція була сформована з самоварів, які зберігалися в Чигиринському краєзнавчому музеї та Стецівському краєзнавчому музеї; переданих з Бориспільської та Київської митниці ДФС Україна. Більшість самоварів мідні та латунні, виготовлені наприкінці ХІХ - початку ХХ століть на фабриках Російської імперії (м.Тула). Стан збереження - різний: від значно пошкоджених до реставрованих.

Детальніше...
 

«Підвіска - іконка з зображенням Оранти з фондового зібрання НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Серед предметів колекції християнського культу у зібранні НІКЗ "Чигирин" зберігається натільна підвіска-іконка із зображенням Оранти (А-6138), яка була передана Одеською митницею ДФС у 2019 році до фондів заповідника.

Іконка відлита в однобічній формі, її розміри - 1,5х2см. Вона прямокутної форми з вушком. На лицьовій стороні - рельєфне зображення Богоматері з піднятими та розкинутими по обидва боки руками в традиційній позі заступницької молитви.

Детальніше...
 

Дримба ХVІІ - ХVІІІ ст. з фондового зібрання НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

У фондах НІКЗ "Чигирин" зберігається унікальний музичний інструмент - дримба (А-5910). Це - язичково-щипковий інструмент, який має форму петлі із розширеною основою, посередині якої кріпиться язичок. Інструмент виготовлений із залізного прута, довжина якого сягала 20 см, техніка - куття. Язичок дримби втрачений.

Детальніше...
 

Монети-"дельфінчики" з фондової колекції НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

У нумізматичній колекції фондів НІКЗ "Чигирин" зберігаються монети-"дельфінчики", які були випадково знайдені біля сіл Мельники і Розсошенці Чигиринського р-ну та передані до фондів заповідника краєзнавцем, жителем м. Черкаси Шостопалом А. В. Монети-"дельфінчики" – це бронзові античні монети грецького міста-колонії Ольвії, яке знаходилося у дельті річок Дніпра та Південного Бугу. Монети виготовлялися у формі невеликого дельфінчика, методом лиття в особливих двосторонніх формах із глини, піску або алебастру. Монети карбувалися протягом 150 років, і в IV ст. до н.е. стала замінюватися мідною монетою дрібних номіналів.

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 5

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!