Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Перші марки державної пошти УНР із фондової збірки Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»

e-mail Друк

У філателістичній колекції фондів Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» зберігаються перші марки державної пошти УНР (КВ-13167/1-10; Ф-1265-1274). До фондів Заповідника цю невеличку колекцію передала Діденко Я.Л.. Марки були знайдені у м.Городенка Івано-Франківської області у вересні 2023 року.

Детальніше...
 

Натільний жіночий хрестик XVIII-XIX ст.

e-mail Друк

У фондах Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» зберігається натільний жіночий хрестик XVIII-XIX ст. Цю випадкову знахідку до фондів заповідника передано у жовтні 2023 року Крамаренком Ю.Г., жителем м.Кременчук Полтавської області.

Хрестик було виявлено на території с.Гущівка, затопленого Кременчуцьким водосховищем, жителі якого були переселені до сучасного села Вітове Чигиринської міської громади. За Л.І. Похилевичем, у XVIII столітті в Гущівці була церква, а відтак і населений пункт, який залишив культурний шар поселення XVIII ст.

Детальніше...
 

Нові надходження до фондової збірки НІКЗ «Чигирин». 2023 рік

e-mail Друк

Протягом минулого 2023 року фондова збірка НІКЗ «Чигирин» поповнилась 1137 предметами (249 основного та 888 науково – допоміжного фонду). Згідно Плану наукової комплектації фондів колектив наукових співробітників заповідника зібрав різноманітні історичні артефакти та тематичні колекції:

Детальніше...
 

Фібули черняхівської культури з археологічної збірки НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Черняхівська культура – одна з найяскравіших культур першої половини І тисячоліття нашої ери на південному сході Європи. В період свого розквіту, який припадає на ІІІ-ІV ст., вона обіймала більшу частину сучасних українських, молдавських земель і суміжні з ними райони Польщі, Румунії. Зона поширення пам’яток черняхівської культури охоплює, насамперед, лісостепову зону, тоді як степ був заселений порівняно мало; життя осілого населення тут було пов’язане з долинами річок. Досить густо черняхівські пам’ятки займають узбережжя Чорного моря на захід від гирла Дніпра.

На Чигиринщині відомі понад десять поселень цієї культури, зокрема в селах: Адамівка, Кудашеве, Медведівка, Мудрівка, Стецівка, Шабельники, Вітове, Вершаці та м.Чигирині. Комплекси речей, які були виявлені на пам’ятках черняхівської культури, досить різноманітні. Вони представлені металевими, кістяними, глиняними та іншими виробами.

Детальніше...
 

Антична миска в експозиції Чигиринського археологічного музею

e-mail Друк

В експозиції третього залу Чигиринського археологічного музею представлена антична глиняна миска (А-4938). Саме скіфській добі в історії Чигиринщини присвячена тематика цього залу. Експонат знаходиться у фрагменті експозиції, який знайомить нас із результатами україно-польських археологічних досліджень кургану Скіфська Могила під керівництвом Скорого С. та Хохоровського Я., які проводилися в 2003 році на території Мотронинського городища. Тут ми можемо побачити макет кургану із зображенням двох розкопаних поховань, під час досліджень яких було виявлено бронзовий котел, глиняну античну миску, осілок, а також залишки кінської збруї, серед яких були унікальні предмети: два налобники та нагрудник для коня.

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!