Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Дримба ХVІІ - ХVІІІ ст. з фондового зібрання НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

У фондах НІКЗ "Чигирин" зберігається унікальний музичний інструмент - дримба (А-5910). Це - язичково-щипковий інструмент, який має форму петлі із розширеною основою, посередині якої кріпиться язичок. Інструмент виготовлений із залізного прута, довжина якого сягала 20 см, техніка - куття. Язичок дримби втрачений.

Детальніше...
 

Монети-"дельфінчики" з фондової колекції НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

У нумізматичній колекції фондів НІКЗ "Чигирин" зберігаються монети-"дельфінчики", які були випадково знайдені біля сіл Мельники і Розсошенці Чигиринського р-ну та передані до фондів заповідника краєзнавцем, жителем м. Черкаси Шостопалом А. В. Монети-"дельфінчики" – це бронзові античні монети грецького міста-колонії Ольвії, яке знаходилося у дельті річок Дніпра та Південного Бугу. Монети виготовлялися у формі невеликого дельфінчика, методом лиття в особливих двосторонніх формах із глини, піску або алебастру. Монети карбувалися протягом 150 років, і в IV ст. до н.е. стала замінюватися мідною монетою дрібних номіналів.

Детальніше...
 

Акінак VI століття до н.е. з фондового зібрання НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

В Чигиринському археологічному музеї НІКЗ "Чигирин" експонується залізний кинджал скіфської доби, знайдений біля с.Жаботин Кам'янського району в 2019 році. До фондів заповідника передано громадською організацією "Холодноярська Січ" (м.Сміла) у травні 2020 року.

Детальніше...
 

Нові надходження до фондової збірки НІКЗ «Чигирин». 2020 рік

e-mail Друк

За минулий 2020 рік фондова колекція НІКЗ "Чигирин" поповнилася 229 предметами основного та 895 предметами науково-допоміжного фонду. Згідно Плану наукової комплектації фондів колектив наукових співробітників заповідника протягом року зібрав різноманітні предмети музейного значення та тематичні колекції: побутові предмети, сільськогосподарський реманент, зброя та спорядження, особисті документи та фото жителів району;

Детальніше...
 

Керамічний кухлик ХVIII-ХІХ ст. із фондової збірки НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Гончарні вироби на території України виготовлялися та використовувалися ще з прадавніх часів. Гончарство - це найбільш ранній вид народного мистецтва, який несе в собі безцінну інформацію про давній побут населення. Вже трипільські гончарні вироби свідчать про тонкий естетичний смак та високу майстерність давніх гончарів. Кераміка за часів середньовіччя зазнала технологічних нововведень: гончарне коло з ножним приводом та застосування поливи. Для спільної трапези українські селяни використовували посуд кустарного виробництва, зокрема: глиняні горщики, миски, макітри, тарілки, кухлі. Глиняний посуд застосовувався, для приготування, подачі до столу, споживання, зберігання, транспортування їжі та напоїв, а також є важливим джерелом для пізнання естетичних та національних традицій народу.

Детальніше...
 
Сторінка 3 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!