Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

З історії одного музейного предмета. Шолом бронзовий скіфського часу (VI ст. до н.е.)

e-mail Друк

В експозиції музею Б.Хмельницького представлений шолом (зал 1, вітрина 1). Шолом бронзовий литий, масивний «кубанського типу». Відноситься до головного захисного обладунку скіфського воїна. Спереду шолом має невеликий виріз, облямований дугами, що сходяться загостреним виступом над переніссям. По осі шолома проходить рельєфний валик – слід ливарного шва. Верхня та задня частини знахідки втрачені. Вздовж бокового краю, з правої сторони, є 2 отвори діаметром 6.5 мм. Отвори, очевидно, слугували не лише для кріплення м’якої підкладки шолома, але й для шкіряних чи войлочних нащічників та назатильників, що мали покриття із металевих лусок. Шолом деформований, в багатьох місцях є тріщини та подряпини. Розміри: висота -16.5см, довжина -21см, ширина - 27см, вага -1650 грам. Аналогії зразків таких шоломів походять із розкопок Д.І.Шульца, М.І.Веселовського та І.Хойновського, поблизу станиць Келермеська та Кримська (Північний Кавказ) і датуються VI століттям до нашої ери.

Детальніше...
 

Нові надходження 2018 року

e-mail Друк

Протягом 2018 року фондова збірка НІКЗ «Чигирин» поповнилася 303 предметами основного та 367 науково-допоміжного фондів, загальна кількість музейних предметів станом на 01.01.2019 року становить 41164 предмети. Традиційно до збірки закладу надійшли побутові предмети І половини ХХ століття: вишиті рушники, серветки, сорочки, посуд, різноманітний сільськогосподарський реманент, ужиткові речі; особисті документи та фото.

Детальніше...
 

Іван Прохорович Литвиненко. Історія одного солдата

e-mail Друк

12 грудня 2018 року виповнюється 75 років з дня визволення Чигирина від німецьких загарбників. Ми ж, напередодні, хочемо розповісти про людину, яка не причетна до звільнення міста, але є нашим земляком і на війні знехтував своїм життям заради повітряного тарану ворожої військової батареї.

Детальніше...
 

Комплекс речей, пов’язаних з подіями національно-визвольної боротьби на території Холодного Яру в 20-х роках ХХ ст.

e-mail Друк

Влітку 2017 р. на околиці холодноярського лісу – хутір Касьянове села Лубенці (урочище «Кривенкове») серед густих чагарників випадково виявили цікаву знахідку. Схов із пляшкою з прозорого скла, два пістолети Браунінга (FM Browning M, 1900) та металева капсула, виготовлена з 2-х гільз артилерійських снарядів, що містила у скрученому вигляді документи (близько 30 одиниць). Дослідження документів, останні з яких були датовані серединою 30-х років ХХ століття, дозволяють зробити припущення, що даний схов було закладено в середині – другій половині 30-х років ХХ століття. За час тривалого зберігання під землею та впливу вологи всі предмети зазнали значних пошкоджень, паперові документи були частково втрачені, деякі збереглися фрагментарно.Власником речей, ймовірно, була особа на прізвище Кривенко – це прізвище фігурує у більшості документальних знахідок.

Детальніше...
 

Нові надходження 2017 року

e-mail Друк

Протягом 2017 року фондова збірка НІКЗ «Чигирин» поповнилася 302 предметами основного фонду та 481 предметом науково-допоміжного фонду (загальна кількість 40 494 предмети). Вагомі збірки представлені колекціями: рушничних куль ХVІІ- ХVІІІ століть, передана Потапенком С.Ф.; археологічних знахідок з розкопок «Мотронинське городище-1994р.».; столярних інструментів І половини ХХ століття переданих з с.Медведівка; роботами учасників 

Детальніше...
 
Сторінка 3 з 5
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!