Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Твори художників Чигиринщини в фондовій збірці НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Славетна історія, неповторна краса природи. Людям, які проживають на Чигиринщині, є чим, а головне – ким, пишатися: небом і краєвидами, історичними пам’ятками, простими трудівниками та видатними земляками. Унікальне поєднання народних традицій та пошуку, природи, історії та культури сприяло розвитку самодіяльного мистецтва на теренах нашого краю.

Детальніше...
 

Дукачі - «образки» із фондової колекції НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Ювелірне мистецтво є унікальним явищем в історії та сьогоденні кожного народу. Про його досягнення і творчі успіхи свідчать неповторні художні вироби з дорогоцінних та кольорових металів. Впродовж тисячоліть ювелірні вироби сприймали як своєрідні знакові системи, характерні для певних історичних періодів, певної спільноти людей.

Детальніше...
 

Цікаві знахідки в експозиції Чигиринського археологічного музею

e-mail Друк

Археологічні знахідки давньої Чигиринщини - від новокам'яного віку до доби Київської Русі - експонуються в археологічному музеї Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Експозиція музею складається з чотирьох розділів: археологічні культури періоду неоліту та енеоліту на території краю, археологічні культури епохи бронзи, ранній залізний вік, скіфський період, археологічні культури ранніх слов'янських племен. Постійна експозиція нараховує 467 експонатів.

Детальніше...
 

Диво-кераміка Якова Брюховецького

e-mail Друк

Пальці, мов для хреста, - утрьох

Ліплять горщика тіло єдино.

То гончар, наче сивий Бог,

Творить світ із кавалка глини.

Гончарство – це літопис, написаний багатьма поколіннями наших предків. Пропонуємо Вам перегорнути ще одну сторінку літопису, познайомившись з творчістю гончарів Якова Брюховецького та Євгена Поступайла.

Детальніше...
 

Ляльки-мотанки в фондовій колекції НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Українські народні ляльки у своїй образній основі є втілення добра і лагідності.

В давні часи кожна річ, крім побутового буденного, мала ще й сакральне значення. Так і лялька-мотанка. З одного боку гра з лялькою це важлива складова виховного процесу залучення дитини до пізнання світу та побутового життя. Дівчинка, граючись з лялькою, психологічно готувала себе до материнства. З іншого боку - лялька-мотанка, в яку майстер вкладає свої думки і наміри, мала в усі часи й інше значення, а саме магічно-обрядове.

Детальніше...
 
Сторінка 4 з 5
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!