Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Намистина VІ-ІV ст до н.е. (ЧНІКЗ А-6063, КВ-12620/2)

e-mail Друк

Скловиробництво в стародавньому світі було досить поширене. Доступність сировинної бази, легкість обробки у розм'якшеному та застиглому станах, широкий діапазон кольорів - все це пояснює використання скла у виробництві різних предметів. Виготовлення скляних прикрас розпочалося із намистин. Початок свій бере із Єгипту. Завдяки торгівельним зв'язкам та військовим діям у скіфський період намистини виготовлені із скла та скляної пасти надходили і на Середнє Подніпров'я. Серед різноманітних намистин цього періоду значний процент складають, так звані, "очкові" намистини різних розмірів та кольорів.

Детальніше...
 

Великодня писанка

e-mail Друк

Весна приносить нам не лише теплу погоду і гарний настрій, а й найсвітліше свято року – Великдень. Його чекають і дорослі, і діти, сповнюючись новими надіями та сподіваннями на краще.

Яка ж історія свята? Коли ж насправді з’явилося воно? Де шукати його корені?

Святкувати Паску в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марiя, мати Якова та Соломонія прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.

Детальніше...
 

Нові надходження до фондової колекції НІКЗ «Чигирин» 2019 року

e-mail Друк

Протягом 2019 року фондова збірка НІКЗ «Чигирин» поповнилася 220 предметами основного фонду та 624 предметами науково-допоміжного фонду.

Детальніше...
 

Скляні пляшки ІІ пол. ХІХ - ХХ ст.ст. в фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Фондова колекція скляних пляшок представлена різноманітними за призначенням посудинами: аптечними, парфумерними, горілчаними, пивними, винними, молочними та іншими.

Завдяки маркуванню та написам на пляшках, маємо змогу чітко визначити завод-виробник, рік виготовлення та, на деяких, види напоїв.

Детальніше...
 

З історії одного музейного предмета. Шолом бронзовий скіфського часу (VI ст. до н.е.)

e-mail Друк

В експозиції музею Б.Хмельницького представлений шолом (зал 1, вітрина 1). Шолом бронзовий литий, масивний «кубанського типу». Відноситься до головного захисного обладунку скіфського воїна. Спереду шолом має невеликий виріз, облямований дугами, що сходяться загостреним виступом над переніссям. По осі шолома проходить рельєфний валик – слід ливарного шва. Верхня та задня частини знахідки втрачені. Вздовж бокового краю, з правої сторони, є 2 отвори діаметром 6.5 мм. Отвори, очевидно, слугували не лише для кріплення м’якої підкладки шолома, але й для шкіряних чи войлочних нащічників та назатильників, що мали покриття із металевих лусок. Шолом деформований, в багатьох місцях є тріщини та подряпини. Розміри: висота -16.5см, довжина -21см, ширина - 27см, вага -1650 грам. Аналогії зразків таких шоломів походять із розкопок Д.І.Шульца, М.І.Веселовського та І.Хойновського, поблизу станиць Келермеська та Кримська (Північний Кавказ) і датуються VI століттям до нашої ери.

Детальніше...
 
Сторінка 4 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!