Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Іконопис Чигиринщини. Ікони «Христос Вседержитель» у фондовій збірці НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Спас Вседержитель або Пантократор (з грецької – всевластний, «Властитель всього», «Правитель світу») є центральним образом в іконографії Христа, який представляє Його як Небесного Царя та Суддю. Образ Христа Вседержителя широко використовується в одиночних іконах, в складі деісусних композицій, в іконостасах, настінних розписах та ін. Цей образ традиційно займає простір центрального купола православного храму.

Термін «Вседержитель» виникає ще в ранньохристиянському суспільстві та зустрічається і в Старому, і в Новому Заповіті. Епітет «Вседержитель» виражає догмат Боговтілення: титул Вседержителя в повній мірі відноситься як до Божественної, так і до людської природи Спасителя, він розуміється в змісті всемогутності, тобто можливості створити абсолютно все, що є одною з прерогатив Бога.

Детальніше...
 

Головківські миски кін. ХІХ - поч. ХХ ст.ст.

e-mail Друк

Керамічна колекція НІКЗ "Чигирин" представлена на тлі історичного розвитку краю, з найдавніших часів до сьогодення:

археологічні знахідки чорноліської, черняхівської, зарубинецької культур;

фрагменти посуду скіфського часу;

грузила до рибальських сітей;

пряслиця різних форм;

козацькі люльки, кахлі, посуд XVII-XVIII ст.ст.

посуд кінця ХІХ-ХХ ст.ст.

Детальніше...
 

Прикраси із археологічних колекцій передскіфського та скіфського періодів у фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Наукові фонди НІКЗ «Чигирин» налічують понад 35 тисяч одиниць зберігання, у тому числі археологічні предмети – близько 6 тисяч. Їх основу становлять археологічні колекції.

Одними з найбільших є колекції археологічних знахідок передскіфського та скіфського періодів.

У передскіфський період (кінець ІІ- початок І тисячоліття до н.е.) Чигиринщина була однією з найрозвиненіших територій Дніпровського Лісостепового Правобережжя. Тут, у пониззі Тясмина і на околицях міста Чигирина, зосереджені більшість городищ чорноліської культури, які утворюють ланцюжок від Чорного Лісу на Кіровоградщині до району м.Сміла.

Детальніше...
 

Листи з фронту

e-mail Друк

Напередодні 9 травня колектив НІКЗ "Чигирин" вітає всіх ветеранів Великої Вітчизняної війни зі світлим святом – Днем Перемоги. Бажаємо всім здоров'я, пам’ятаємо про подвиги, схиляємо голови перед загиблими.

На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали тисячі жителів Чигиринського району. Кожен з них пройшов своєю фронтовою дорогою, заслуговує на увагу і кожен з них – герой.

Хочемо запропонувати історію одного з чигиринців, Левченка Юрія Миколайовича, який не дожив 4 місяці до Перемоги, зостався назавжди молодим 25-річним хлопцем у пам'яті рідних, близьких, товаришів. По собі залишив гарні спогади, нагороди, багато сердечних, сповнених любові листів до матері і брата.

Детальніше...
 

Ікони "Христос Виноградар" в фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

«Спас Лоза Істинна» («Спас Виноградна Лоза"), або більш звична для нашого регіону назва «Христос Виноградар» («Спас Виноградар») - малопоширений іконографічний тип, що належить до символічних зображень Христа, який втілює у живописній формі слова Євангелія «Я правдива Виноградина, а Отець Мій – Виноградар» (Іоан.15:1), «Я – Виноградина, ви – галуззя!» (Іоан.15:5). «Лоза Істинна», «Христос Лоза Істинна», «Христос Виноградна Лоза» – одне з символічних найменувань Христа.

Детальніше...
 
Сторінка 6 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!