Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Керамічний кухлик ХVIII-ХІХ ст. із фондової збірки НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Гончарні вироби на території України виготовлялися та використовувалися ще з прадавніх часів. Гончарство - це найбільш ранній вид народного мистецтва, який несе в собі безцінну інформацію про давній побут населення. Вже трипільські гончарні вироби свідчать про тонкий естетичний смак та високу майстерність давніх гончарів. Кераміка за часів середньовіччя зазнала технологічних нововведень: гончарне коло з ножним приводом та застосування поливи. Для спільної трапези українські селяни використовували посуд кустарного виробництва, зокрема: глиняні горщики, миски, макітри, тарілки, кухлі. Глиняний посуд застосовувався, для приготування, подачі до столу, споживання, зберігання, транспортування їжі та напоїв, а також є важливим джерелом для пізнання естетичних та національних традицій народу.

Детальніше...
 

Золота каблучка ХVІІ століття в експозиції музею Б.Хмельницького

e-mail Друк

В музеї Богдана Хмельницького Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" експонується унікальна річ - золота каблучка ХVІІ століття із бірюзовою вставкою.

Перстень (КВ-11939, А-5841) діаметром 20мм виготовлений із золота 958 проби в техніці лиття. Поверхня гладенька з овальною шинкою та вставкою (круглий плаский камінь блакитного кольору). На внутрішній стороні шинки вигравірувані літери "ФХ" (можливо, ініціали власника).

Детальніше...
 

Жіночі керсетки в фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

В фондовій збірці НІКЗ "Чигирин" зберігається 27 жіночих керсеток кін. ХІХ- середини ХХ століть (23 основного та 4 науково-допоміжного фонду. Колекція була сформована з музейних предметів фондів Чигиринського краєзнавчого музею, Стецівського краєзнавчого музею, керсеток, зібраних під час етнографічних експедицій.

Більшість керсеток виготовлені наприкінці ХІХ - поч. ХХ століть місцевими майстринями з недорогих фабричних тканин. Керсетка (корсет) - нагрудний, безрукавний одяг, який щільно облягає стан, з вирізом коло шиї; поли облямовані в талії.

Детальніше...
 

Дукач ХVІІІ століття з фондового зібрання НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Українські дукачі - цікаве і самобутнє явище народного ювелірного мистецтва. Починаючи з ХVІІ століття вони набувають широкого поширення серед нагрудних прикрас України. Окрасою колекції предметів народного ювелірного мистецтва НІКЗ "Чигирин" є дукач ІП-2340, який має назву "голгофа". Прикрасу було передано до фондів заповідника у 1997 році із фондів Стецівського краєзнавчого музею.

Детальніше...
 

Перстень-печатка ХVI- ХVIІ ст. (А-6050, КВ-12482)

e-mail Друк

У музеї Богдана Хмельницького Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" експонується перстень-печатка, виявлений у 2016 році на південній околиці м.Чигирина та переданий до фондів заповідника жителем міста Потапенком С.Ф.

Детальніше...
 
Сторінка 2 з 5
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!