Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Бронзовий скіфський казан Vст. до н.е. в експозиції Чигиринського археологічного музею

e-mail Друк

В експозиції 3 залу Чигиринського археологічного музею представлено бронзовий скіфський казан (А-5143), виявлений в 2002 р. українсько-польською експедицією під час проведення археологічних досліджень на Мотронинському городищі. Було досліджено дві гробниці – центральну і бокову. Площа центральної – 18 м2, а бокової – 26м2. На думку вчених це засвідчує, що головним у цьому кургані було не центральне, а саме бокове поховання. Під час досліджень виявлено, що у боковій гробниці поховано багатого скіфського воїна, його слугу – хлопчика та бойового коня. На північний схід від могили зафіксовано залишки кострища з 4-ма ліпними посудинами. З цією тризною вчені пов’язують і бронзовий котел, який стояв неподалік на дерев’яному перекритті дромоса.

Детальніше...
 

Колекція археологічних знахідок "Мотронинське городище - 2018"

e-mail Друк

У фондах Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" зберігається археологічна колекція "Мотронинське городище - 2018". Знахідки передано до фондів заповідника в 2019 році к.і.н. Могиловим Олексадром Дмитровичем (керівником археологічної експедиції).

Детальніше...
 

До Всесвітнього дня туризму: онлайн-виставка «Чигиринська минувшина»

e-mail Друк

27 вересня відзначається Всесвітній день туризму – день тих, хто працює в туристичній галузі та всіх, хто любить подорожувати. З найдавніших часів люди вирушали в подорожі з метою пізнання світу.

Чигиринщина належить до тих регіонів України, що мають багату історію і значну кількість пам’яток історико-культурної спадщини, що завжди приваблювало подорожуючих. Серед них були і художники, які шукали тут натхнення.

Ми презентуємо вашій увазі онлайн-виставку, на якій представлені художні твори, що зображують історичні ландшафти та старожитності Чигирина, Суботова, Медведівки та створювались впродовж XVIII-XIX ст.

Детальніше...
 

Серія марок «Український народний одяг» у фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Філателістична колекція Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" налічує 1239 предметів основного фонду. Вона складається із знаків поштової оплати, а саме - поштових марок та конвертів. Тематика поштових марок надзвичайно різноманітна та досить інформативна, де висвітлюється багато цікавих тем.

Однією із найяскравіших є серія марок "Український народний одяг». Барвисті зображення марок презентують багату культурну спадщину українського народу. Випуск серії «Український народний одяг» Укрпошта почала з 2001 року. Кожна марка містить унікальне зображення національного українського строю залежно від регіону України, певного ритуалу чи свята, на яке в цей костюм вбиралися. Зчіпки з двох марок від кожної області чи історичного регіону України об’єднуються по три та складають поштовий блок. Всі марки випуску «Український народний одяг» створені одним художником – Миколою Кочубеєм. Формат блоку 100х140 мм. а однієї марки, - 30х33мм.

Детальніше...
 

Скульптурна композиція "Берестечко", автор Василь Сідак

e-mail Друк

Тим, хто хоч раз побачить дерев'яні скульптури закарпатського митця Василя Сідака, обличчя його героїв назавжди западуть у душу на все життя. Скульптури автора можна "читати" годинами, зачаровуючись не лише дивовижною пластикою, що відтворює психологічний стан персонажів, не лише філігранністю та правдивістю щонайменшої деталі - від автентичного орнаменту на сорочці до традиційного вбрання та предметів побуту.

У фондах Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" зберігається декілька робіт Заслуженого майстра народної творчості Василя Сідака, серед яких і скульптурна композиція "Берестечко". Ця робота була передана до фондів заповідника головою НСМНМ України Шевченком Є.І. у 2009 році.

Детальніше...
 
Сторінка 2 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!