Ви тут: Головна Охорона культурної спадщини: Пам'яткоохоронні заходи
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Пам'яткоохоронні заходи

Археологічні розкопки в Чигирині

e-mail Друк

АРХЕОЛОГІЧНІ РОЗКОПКИ НА МІСЦІ РЕЗИДЕНЦІЇ Б.ХМЕЛЬНИЦЬКОГО У ЧИГИРИНІ


2005-2006 рр. експедицією Археологічної інспекції Черкаської облдержадміністрації проводилися науково-дослідні археологічні розкопки в центральній частині м. Чигирина. Їх метою було виявлення і подальше дослідження залишків резиденції і військової канцелярії гетьмана Богдана Хмельницького у зв’язку з будівництвом історико-культурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького у м. Чигирині». Розкопки входили до комплексу робіт по втіленню державної програми «Золота підкова Черкащини» по збереженню історичної забудови міст та об’єктів історико-культурної спадщини.

Археологічні дослідження на території Чигирина проводилися вже давно, проте будь-яких об’єктів, які б можна було ототожнити з залишками гетьманської резиденції, виявлено не було. Відомості про існування комплексу цих споруд збереглися лише у згадках іноземних послів і мандрівників того часу. З зображень Чигирина XVII ст. до нас дійшли лише креслення Чигиринської фортеці військового інженера-фортифікатора Патрика Гордона та малюнок з літопису Самійла Величка, на якому зображено облогу міста турецькими військами у 1677 році.

Детальніше...
 

Міжнародний науково-практичний семінар

e-mail Друк

Міжнародний науково-практичний семінар "Технологічні особливості охорони, збереження та лікування багатовікового історичного дерева дуба М.Залізняка": з досвіду роботи НІКЗ "Чигирин"

Дуб М.Залізняка є одним із найстаріших дерев України, входить в десятку найбільших вікових дерев Європи, переможець Всеукраїнського конкурсу "Національне дерево України" (номінація "Меморіальне дерево України"). Його висота – 30м, обхват стовбура на висоті 1,3м – 9,0м, вік – понад 1000 років. Зростає він біля х.Буда Чигиринського району в урочищі "Холодний Яр".

Детальніше...
 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!