- Деталі
Чигиринська земля – унікальний куточок Середнього Подніпров’я, де вікопомні події української історії поєднались з мальовничою природою.
Цей регіон володіє потужним історико-культурним та рекреаційним потенціалом. Це місця, пов’язані з життям та діяльністю творця Української козацької держави Богдана Хмельницького, інших відомих діячів тієї епохи – І.Виговського, П.Дорошенка, Й.Нелюбовича-Тукальського. В різні часи Чигиринщина була осередком національно-визвольних рухів українського народу. У 1768 році звідси розпочалась Коліївщина – найбільше гайдамацьке повстання XVII ст., а в 1918 – 1922рр. під прапорами УНР активно діяла Холодноярська організація.
- Деталі
ІСТОРІЯ МІСТА
Чигирин – районний центр Черкаської області з населенням 9,1 тис. жителів (на 1.01.2017 року).
Археологічні дослідження свідчать, що стародавні поселення людей на території міста існували ще в період бронзового віку. В ХІ-ХІІІ ст. тут було чимале давньоруське поселення.
В письмових джерелах Чигирин вперше згадується на початку XVI ст., як укріплений козацький зимівник з невеликою фортецею, який входив до складу Черкаського староства. У 1532 році польський король віддав цю фортецю черкаському старості Остапу Дашкевичу. В 1589 році за універсалом польського короля Сигізмунда ІІІ землі Чигиринщини були передані черкаському старості Олександру Вишневецькому. В 1592 р. місто отримало Магдебурзьке право. Населення Чигирина брало активну участь у селянсько-козацьких повстаннях кінця XVI- І половини XVII ст. З 1625 р. він став полковим містом.